IKEA rozpoczęła współpracę z Sonos

Pierwsze owoce współpracy sieci z producentem głośników ujrzą światło dziennie na wystawie Feel Home w Mediolanie już w kwietniu.

Pierwszym efektem współpracy jest lampa stołowa Symfonisk z głośnikiem WiFi. Drugim produktem, który już niebawem zostanie zaprezentowany, jest Symfonisk głośnik WiFi. Może być on także wykorzystywany jako półka – można go zamontować na ścianie, postawić lub położyć, bez uszczerbku dla jakości dźwięku oraz komfortu użytkowania. Oba produkty są kompatybilne z własną gamą produktów Sonos i mogą być sterowane przez aplikację Sonos.

Współpraca z Sonos to kolejny etap wieloletniego programu IKEA Smart Home, który został zapoczątkowany w 2015 r. Pierwszym rozwiązaniem dla inteligentnego domu była lampa z ładowarką do smartfona oraz cała gama bezprzewodowych paneli indukcyjnych. Następnie w 2016 r. dołączył do niej inteligentny system Tradfri, czyli zestaw do sterowania oświetleniem za pomocą smartfona. Umożliwia on m.in. budzenie światłem, tworzenie scen świetlnych i nastrojów, a nawet sterowanie pojedynczymi żarówkami. 

Pierwsze produkty z gamy Symfonisk będą dostępne w Polsce od sierpnia - więcej informacji zostanie podanych bliżej daty ich pojawienia się w sklepach IKEA. Już teraz Symfonisk lampę stołową i półkę z głośnikami Sonos będzie można zobaczyć podczas Design Milan Week. Wystawa odbędzie się w dniach 9-14 kwietnia w Torneria Tortona, przy Via Novi 5 w Mediolanie.

Joanna Hamdan 13690 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.