Shell coraz lepiej karmi podróżnych

Od 1 kwietnia br. na stacjach sieci Shell dostępna jest rozszerzona oferta gastronomiczna. Wśród nowości deli by Shell są m.in. sałatka cezar, bagietka ze stripsami oraz włoskie przekąski na bazie ciasta do pizzy z dodatkiem mozzarelli. W menu pojawiły się także nowe propozycje dla wegetarian.

Choć koncept deli by Shell funkcjonuje od zeszłego roku, to Shell zdecydował o poszerzeniu menu i wprowadzeniu nowości. Wzbogacono więc ofertę o  propozycje dla wegetarian, takie jak hummus czy bagietka z jajkiem. Polecane są też włoskie specjały na bazie ciasta do pizzy z dodatkiem mozzarelli albo pszenne i wieloziarniste bagietki, które są robione na zakwasie.

- Nasze produkty charakteryzują się obecnością świeżych warzyw, zarówno w gotowych propozycjach, jak i w koncepcie „Jesz co chcesz” – podkreśla Andrzej Nos, category manager w Shell Polska.

Na tych, którzy na stacjach Shell szukają czegoś na mniejszy głód, czekają m.in. bułka ziarnella z serkiem i łososiem pacyficznym, sałatka nicejska czy kremowy jogurt z ciasteczkami Oreo. Ziarnella wzięła swoją nazwę stąd, że ma w składzie dużą zawartość ziaren: słonecznika, siemienia lnianego, pestek dyni oraz płatków owsianych. Z kolei dla tych, którzy chcieliby zjeść coś bardziej sycącego, Shell oferuje chrupiące bagietki ze stripsami albo burgery przyrządzane w 100% z mięsa wołowego. W ofercie deli by Shell na uwagę zasługują także słodkie przekąski, jak ciastko owsiane z żurawiną, klonowy warkocz czy croissant z czekoladą.

W zależności od formatu stacji w danej lokalizacji oferta gastronomiczna Shell może nieco różnić się od siebie. I tak na większości stacji podróżny może skorzystać z oferty standard. W 150 lokalizacjach na klientów czeka rozszerzona oferta o nazwie „Jesz co chcesz”. Ponadto w siedmiu wybranych punktach MOP zlokalizowanych przy autostradach i drogach szybkiego ruchu funkcjonują restauracje szybkiej obsługi, tzw. bistro, ze zróżnicowaną propozycją dań śniadaniowych i obiadowych.

Łącznie na 244 stacjach klienci Shell mogą napić się kawy Costa Coffee, a w 142 punktach dostępne są napoje kawowe z mieszkanki kawy deli by Shell, która jest serwowana w porcelanowych filiżankach.

Wśród udogodnień, które z kolei zainteresują podróżujące rodziny z dziećmi, są przewijaki, które Shell udostępnia na ponad 370 stacjach. Na wielu stacjach można również podgrzać w mikrofalówce posiłek dla dziecka. Ponadto w wybranych punktach zlokalizowano kąciki dla najmłodszych oraz siłownie na świeżym powietrzu.

Shell to największy na świecie koncern energetyczny wytwarzający produkty oraz oferujący kompleksową gamę usług związanych z dostarczaniem paliw i energii, a także rozwiązań dla klientów biznesowych i indywidualnych. Na polskim rynku obecny jest od 1992 r. Aktualnie spółka Shell zarządza około 420 stacji paliw.

Katarzyna Pierzchała 5106 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.