P&G zachęca kobiety do pracy w sektorze IT

Future Female Leader in IT to inicjatywa koncernu P&G, której celem jest zachęcanie kobiet do łączenia kariery z sektorem IT.

Future Female Leader in IT odbyło się w dniach 4-5 kwietnia. To program adresowany do studentek II-V roku kierunków informatycznych, które pasjonują się nowymi technologiami, a jednocześnie chcą rozwijać karierę w sektorze IT.

Projekt organizowany przez warszawskie biuro P&G to nie tylko szansa na zdobycie wiedzy i nowych umiejętności, ale również okazja, by zobaczyć, jak wygląda praca w działach IT globalnego koncernu.

- W P&G od lat dążymy do stworzenia świata wolnego od uprzedzeń i stereotypowego myślenia, w którym każdy ma prawo głosu i równe szanse - mówi Emilia Burzyńska, chief information officer na Europę Centralną w P&G. Jej zdaniem, równość płci na rynku pracy przyczynia się do wzmocnienia gospodarki i dobrze prosperujących przedsiębiorstw. Obecnie, spośród ponad 95 000 pracowników P&G, 45% to kobiety. 

Podczas Future Female Leader in IT, uczestniczki programu mogły wziąć udział w panelu dyskusyjnym nt. budowania kariery zawodowej w sektorze informatycznym, dowiedzieć się, jak P&G dba o zachowanie różnorodności w miejscu pracy, a także zapoznać się ze strukturą działu IT w firmie. W programie przewidziane były również warsztaty z Power BI oraz Microsoft Azure pod okiem doświadczonych menadżerek pracujących w P&G.

Zgodnie z raportem „Kobiety na politechnikach 2018”1, w roku akademickim 2017/18 w Polsce odnotowano największy w historii przyrost liczby studentek kierunków informatycznych − o 1179 w skali kraju, czyli o 11,6% więcej niż rok wcześniej. Na kierunkach informatycznych studiuje obecnie 11 341 kobiet, co stanowi 14,3% ogólnej liczby studentów kierunków IT. I choć w tym sektorze, dysproporcja płci jest cały czas wyraźnie widoczna to warto zauważyć, że przyrost ten jest dwukrotnie większy niż przyrost liczby mężczyzn studiujących informatykę.

Future Female Leader in IT to jedna z wielu inicjatyw P&G, której celem jest wspieranie rozwoju zawodowego kobiet w sektorze informatycznym. Na uwagę zasługuje również współpraca z Fundacją Perspektywy w ramach programu IT for SHE, którego celem jest wsparcie utalentowanych studentek kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy.

1 „Kobiety na politechnikach 2018”, raport przygotowany przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych oraz Fundację Edukacyjną Perspektywy

Ilona Mrozowska 4562 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.