Uber Eats wkracza do Katowic

To pierwsze miasto konurbacji śląskiej, do którego trafia usługa pozwalająca na zamawianie jedzenia z lokalnych restauracji poprzez aplikację w smartfonie.

Katowice to już ósme miasto w Polsce, w którym dostępna jest usługa Uber Eats. Z tej okazji firma przygotowała specjalną ofertę.

W celu skorzystania z niej należy pobrać aplikację Uber Eats na smartfona. Użytkownicy telefonów z systemem operacyjnym Android znajdą ją w sklepie Google Play. Natomiast posiadacze smartfonów z systemem iOS pobiorą ją ze sklepu App Store. Następnie, po uruchomieniu aplikacji Uber Eats, w zakładce „Promocje” należy wpisać kod promocyjny: KATOWICESTART. Pozwoli on skorzystać ze zniżki na 3 kolejne dostawy, o wartości 15 zł każda. Zamówienia można składać z ponad 70 katowickich restauracji, serwujących dania różnorodnych kuchni świata.

Uber Eats to aplikacja mobilna łącząca użytkowników z restauracjami oraz dostawcami – partnerami Ubera, którzy oferują możliwość dowozu wybranego posiłku w czasie szybszym, niż było to możliwe do tej pory. Co ważne w Uber Eats nie ma minimalnej kwoty zamówienia. Nie trzeba zatem spełnić wymogu osiągnięcia określonego pułapu cenowego, aby restauracja przyjęła zamówienie.

Od kliknięcia wybranego dania w aplikacji i złożenia zamówienia, do przyjazdu kuriera upływa zazwyczaj poniżej 32 minut. Trasę dostawcy można śledzić na bieżąco na mapie w aplikacji, podobnie jak ma to miejsce w przypadku korzystania z aplikacji Uber do zamawiania przejazdu. Użytkownik wie też, o której godzinie dotrze do niego dostawca. Płatność za jedzenie pobierana jest z podpiętej do aplikacji karty bankowej.

Osoby korzystające z aplikacji mogą oceniać zamówione przez siebie potrawy oraz jakość dostawy za pomocą systemu gwiazdek. Najwyżej oceniane przez nich dania będą później wyświetlały się w ich aplikacji w pierwszej kolejności. Ponadto aplikacja Uber Eats wykorzystuje mechanizmy z zakresu machine learning, czyli uczenia maszynowego. Na podstawie wyborów dokonywanych przez użytkownika – „uczy się smaku”, rekomendując mu nowe potrawy, które mogą odpowiadać jego gustom kulinarnym.

Uber Eats powstał w 2014 r. w Santa Monica, w Kalifornii. Początkowo działał pod nazwą UberFRESH i obejmował tylko jedno miasto. W 2015 roku usługa zamawiania jedzenia w dostawie doczekała się odrębnej, specjalnej aplikacji na smartfony. W tym samym czasie do Uber Eats dołączyły restauracje z Chicago, Nowego Jorku i Barcelony, pierwszego miasta poza USA.

W Polsce usługa Uber Eats działa już od ponad dwóch lat. Pierwszym miastem, w którym wystartowała, była Warszawa. Dzisiaj Uber Eats jest dostępny w 8 miastach. Obok stolicy i Katowic, są to: Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Sopot i Łódź.

Obecnie usługa Uber Eats jest dostępna w 250 miastach na całym świecie. Umożliwia użytkownikom zamawianie posiłków z ponad 60 tys. restauracji.

Joanna Hamdan 13699 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.