Wielkanocna zbiórka żywności w sieci Kaufland

Odbędzie się ona w sklepach sieci w dniach 5 i 6 kwietnia.

Organizowana przez Federację Polskich Banków Żywności akcja odbędzie się w 68 marketach sieci, a zebrane produkty trafią do najbardziej potrzebujących.

5 i 6 kwietnia (piątek i sobota) w marketach Kaufland pojawią się wolontariusze organizacji, którzy będą informowali o akcji, odbierali żywność od darczyńców i przygotowywali ją do dostarczenia do lokalnych organizacji pomocowych.

Przedstawiciele Federacji Polskich Banków Żywności zachęcają szczególnie do przekazywania takich produktów jak: olej, mąka, cukier, konserwy mięsne i warzywne, a także bakalie i słodycze.

Wielkanocna Zbiórka Żywności ma charakter ogólnopolski i bierze w niej udział łącznie 33 tys. wolontariuszy.

W czasie ubiegłorocznej wielkanocnej akcji w ciągu dwóch dni udało się zebrać 358 ton artykułów spożywczych, które trafiły do ok. 180 tys. osób potrzebujących. Sieć Kaufland wspiera działania organizacji od 2014 roku, regularnie włączając się w zbiórki żywności. Ponadto na bieżąco przekazuje lokalnym Bankom Żywności produkty o krótkim terminie przydatności do spożycia.

Joanna Hamdan 13699 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.