Szef Lidla odchodzi!

Czarne chmury nad Grupą Schwarz: ledwie trzy tygodnie po odejściu szefa Kauflandu Patricka Kaudewitza pokład opuszcza prezes Lidla Jesper Hojer.

Po dwóch latach od objęcia steru w niemieckim Lidlu Jesper Hojer ustępuje ze stanowiska ze skutkiem natychmiastowym – podała spółka. Do czasu wyłonienia nowego szefa jego obowiązki pełnić będzie obecny zastępca dyrektora ds. zakupów Ignazio Paternò.

– Decyzja o ogłoszeniu mojej decyzji nie była łatwa, ale nadszedł czas, aby zmienić kierunek rozwoju mojej rodziny i przyszłości zawodowej – powiedział Hojer, zgodnie z oświadczeniem firmy. Menedżer był w zarządzie Lidla od 2015 r., gdzie był odpowiedzialny za dział zakupów, a w 2017 r. przejął od Svena Seidela stanowisko dyrektora generalnego sieci. Wcześniej Hojer był zatrudniony na różnych stanowiskach kierowniczych w Lidlu, w tym jako szef belgijskiej spółki krajowej.

38-letni Paternò pracuje na różnych stanowiskach w Grupie Schwarz od 2004 roku. Przed dołączeniem do centrali firmy w Neckarsulm pod koniec 2018 roku był od 2015 roku prezesem włoskiego oddziału Lidla.

Zaledwie trzy tygodnie temu prezes zarządu siostrzanej sieci Lidla – Kauflandu, Patrick Kaudewitz, ogłosił swoją rezygnację „z powodów osobistych”. Oba działy sprzedaży Grupy Schwarz będą teraz zarządzane tymczasowo. Kauflandem dowodzi teraz sam prezes Grupy Klaus Gehrig. Pisaliśmy o tym na handelextra.pl tutaj.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.