Auchan wycofuje ze sprzedaży produkt ze swastyką

Mieszkanka Krakowa kupiła w sklepie Auchan torebkę tzw. "nerkę", na której znajduje się swastyka i nazistowski orzeł - symbol Wehrmachtu, donosi "Gazeta Krakowska". Auchan bije się w pierś i wycofuje feralną torebkę ze sprzedaży.

Zdjęcie: Gazeta Krakowska

Kilka tygodni temu mieszkanka Krakowa w sklepie Auchan przy ul. Bora-Komorowskiego kupiła turystyczną saszetkę na biodro lub ramię, tzw. "nerkę". Na początku nie zauważyła niczego podejrzanego, dopiero kiedy poszła do restauracji i położyła "nerkę" na stole, zauważyła, że pod spodem jest nazistowski orzeł ze swastyką. Kobieta, jak donosi Gazeta Krakowska, była oburzona.

Dorota Patejko, rzeczniczka prasowa Auchan zapewniła "Gazetę Krakowską", że nie jest to produkt marki Auchan. Jak się okazało, to polski dostawca. Na średnio co dziesiątej saszetce umieścił ten symbol. - Niestety, nie byliśmy w stanie wychwycić tego błędu, stąd niedopatrzenie z naszej strony, za co przepraszamy - podkreśla Dorota Patejko. - Absolutnie nie było naszą intencją wprowadzanie tego typu produktów do sprzedaży - zapewnia.

Po interwencji "Gazety Krakowskiej" rozpoczęło się natychmiastowe wycofywanie produktu ze sprzedaży. Szczegóły tutaj.