Ferrero przejmie spółki Kellogg's

Ferrero przejmie od firmy Kellogg’s spółki zajmujące się produkcją m.in. ciastek, przekąsek owocowych, lodowych różków za kwotę 1,3 mld dol. (1,16 mld euro). Spółki te w 2018 r. wygenerowały sprzedaż w wysokości prawie 900 mln dol.

Ferrero przejmie silne marki w kategorii ciastek, w tym ikoniczną markę Keebler, świetnie sprzedające się Famous Amos, markę premium dla całej rodziny Mother’s oraz ciastka bezcukrowe Murray, a także Little Brownie Bakers — dostawcę ciastek sprzedawanych w ramach programu Girl Scout Cookies. Ponadto Ferrero przejmie marki przekąsek owocowych z grupy Kellogg’s, w tym marki Stretch Island i Fruity Snacks, jak również markę rożków lodowych i spodów do ciast Keebler’s.

Od 2017 r. firma Ferrero przejęła już kilka marek i spółek amerykańskich, a dokonując tej transakcji, poszerza swoją działalność o nowe kategorie strategicznych produktów i wzmacnia swoją pozycję na rynku północnoamerykańskim.

Ferrero przejmie też od Kellogg’s sześć amerykańskich zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na terenie całego kraju: w Allyn (Washington), Augusta (Georgia), Florence i Louisville (Kentucky) oraz dwie fabryki w Chicago (Illinois), jak również dzierżawiony zakład produkcyjny w Baltimore (Maryland).

- Spółki Kellogg’s produkujące ciastka i przekąski owocowe doskonale wpisują się w strategię Ferrero, ponieważ poszerzymy naszą działalność i ofertę produktową na rynku północnoamerykańskim - stwierdził Giovanni Ferrero, Executive Chairman Grupy Ferrero. - Dzięki tej transakcji portfel Ferrero wzbogaci się o wiele ikonicznych marek Kellogg’s, jak w przypadku pomyślnie przeprowadzonych akwizycji Fannie May, Ferrara Candy Company i byłych marek firmy Nestlé w USA - dodał Giovanni Ferrero.

Todd Siwak, CEO firmy Ferrara Candy Company, podkreślił, że przejęcie stwarza świetną okazję do dalszego rozwoju strategicznych celów firmy. - W nadchodzących tygodniach i miesiącach mamy zamiar zaprezentować nasze plany klientom, dostawcom i pozostałym partnerom - informuje.

Trwa proces uzyskiwania stosownych pozwoleń. Transakcja podlega zwyczajowym warunkom finalizacji i powinna zostać zamknięta w drugiej połowie bieżącego roku.

Przypomnijmy. Na początku ubiegłego roku Grupa Ferrero wraz z spółkami powiązanymi ogłosiła zawarcie ostatecznego porozumienia w sprawie przejęcia amerykańskiej części Nestlé związanej z produkcją słodyczy. Cena transakcji wyniosła 2,8 mld dolarów.  W 2016 r. obroty tej części Nestlé w Stanach Zjednoczonych wyniosły około 900 mln dolarów. Szczegóły tutaj.

 

Ilona Mrozowska 4562 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.