Nowy sklep Lewiatan w Piekoszowie

Działa już supermarket Lewiatan w Piekoszowie pod Kielcami. Nowa placówka jest jedną z największych zrzeszonych w Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan. Zostały w niej wprowadzone ekologiczne rozwiązania, m.in. energia elektryczna pobierana jest z biogazowni.

W sklepie w Piekoszowie przy u. Czarnowskiej 54B wdrożona została instalacja chłodnicza na glikol, tak zwaną wodę lodową. Dzięki temu rozwiązaniu zoptymalizowane zostały koszty utrzymania działu z nabiałami, stoiska mięsnego oraz chłodni. W trosce o środowisko ogrzewanie sklepu oraz energia elektryczna będą czerpane z pobliskiej biogazowni. Biogaz produkowany jest z m.in. z masy roślinnej, dlatego uznawany jest za energię odnawialną.

– W planach mamy wprowadzenie takich rozwiązań w kolejnych sklepach Lewiatan – mówi Katarzyna Sieradzan, wiceprezes zarządu spółki Lewiatan Kielce.

W ofercie nowego marketu znajduje się około 7500 produktów, nie tylko spożywczych, ale także przybory kuchenne i domowe. Klienci znajdą bogaty wybór warzyw, owoców, wędlin, mięsa i ryb, a także wyrobów cukierniczych na wagę pochodzących od lokalnych dostawców. W ofercie supermarketu znajduje się także dział z produktami bio oraz zdrową żywnością. Na miejscu pieczony jest drób w piecu konwekcyjno-parowym.

Całkowita powierzchnia sklepu wynosi 1500 mkw., sprzedażowa – 1000 mkw. Zatrudnienie znalazło w nim 35 osób. Supermarket Lewiatan przy ul. Czarnowskiej 54B jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 6.00-21.00, natomiast w niedziele w godzinach 9.00-18.00. Do sklepu w Piekoszowie przyłączony jest również salonik prasowy.

Polska Sieć Handlowa Lewiatan obecnie zrzesza około 3209 placówek, w tym ponad 430 supermarketów.

 

 

Katarzyna Pierzchała 5106 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.