Znamy zwycięzcę Barista of The Year Costa Coffee Polska

Została nim Joanna Ślazyk.

28 marca w Warszawie odbył się finał krajowy mistrzostw Barista of The Year 2019. Wydarzenie było okazją do zaprezentowania umiejętności baristów, którzy na co dzień pracują w sieci kawiarni Costa Coffee.

Do tegorocznych mistrzostw zgłosiło się prawie 50 baristów z całej Polski.

Najlepszym z nich w tym roku została Joanna Ślazyk, która na co dzień pracuje w kawiarni Costa Coffee mieszczącej się w Galerii Krakowskiej.

Tegoroczny zwycięzca zachwycił ogromną wiedzą, pasją oraz zamiłowaniem do kawy. Jurorzy zwrócili szczególną uwagę na wyjątkowe umiejętności techniczne Joanny. Wykazała się ogromną precyzją i doskonałością operacyjną. Natomiast równie mocno urzekła sędziów oraz publiczność swoją osobowością. Asia z ogromnym zaangażowaniem podchodzi do swojej roli i czerpie wiele satysfakcji z tego, co robi.

Joanna Ślazyk będzie reprezentować nasz kraj podczas finału europejskiego, który również odbędzie się w Warszawie.

W czasie tego wydarzenia swoją pracę prezentują uczestnicy pochodzący m.in. z: Bułgarii, Czech, Litwy, Malty, Portugalii, Rosji, Hiszpanii, Francji czy Węgier.

Na mistrzostwa Barista of The Year składa się 5 etapów – eliminacje w kawiarniach, mistrzostwa regionalne, finał krajowy, finał europejski (odbędzie się 16 maja) oraz champion of champions, a udział w nich biorą najlepsi wirtuozi kawy z różnych części świata.

Joanna Hamdan 13666 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.