Südzuckerowi spadły przychody i zyski

Największy europejski producent cukru boleśnie odczuł uwolnienie rynku, podobnie jak większość cukrowni.

Südzucker odnotował spadek przychodów o 3,2% w całym roku 2018/19, osiągając w tym okresie przychody z działalności w wysokości 6,75 mld euro. Producent odnotował także znaczący spadek zysku operacyjnego: o ile rok wcześniej było to 445 mln euro, to w ubiegłym roku finansowym już tylko 25 mln euro.

Grupa stwierdziła, że ​​na wyniki miały wpływ „bardzo niestabilne” rynki cukru i etanolu. Przypomnijmy, że w lutym producent ogłosił zamknięcie kilku cukrowni w Europie, w tym jednej w Polsce. Pisaliśmy o tym na handelextra.pl tutaj.

Zarząd Südzuckera jest zdania, że wyniki roku 2019/20 są „naznaczone wysokim stopniem niepewności” i prognozuje przychody w wysokości od 6,7 mld do 7,0 mld euro w ciągu roku.

- W warunkach  trudnego otoczenia rynkowego Südzucker spodziewa się kolejnej straty operacyjnej w segmencie cukru w ​​wysokości od 200 do 300 mln euro - podała firma. - Südzucker prognozuje znaczącą poprawę przychodów ze sprzedaży od października 2019 r., który będzie początkiem kolejnego roku biznesowego.

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.