Jedenasty Vendo Park już otwarty

Trei Real Estate GmbH (Trei) rozwija sieć parków handlowych typu convenience. Spółka otworzyła w Bytowie swój 11. w Polsce park handlowy pod marką Vendo Park. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ok. 4 mln euro.

Vendo Park w Bytowie to debiut Trei na Pomorzu. Park handlowy przy ul. Przemysłowej, którego budowa rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku, powstał na działce o powierzchni 0,8 ha. Do dyspozycji najemców zostało oddane 2 900 mkw. przestrzeni handlowej, którą w całości wynajęły popularne sieci. Obok drogerii Rossmann, w gronie najemców Vendo Parku znajdują się Media Expert oraz sklepy oferujące odzież i obuwie, tekstylia czy artykuły gospodarstwa domowego: CCC, KiK i Pepco.

- Vendo Park w Bytowie to nasz kolejny sukces na polskim rynku. Coraz częściej umowy najmu podpisujemy już we wczesnej fazie budowy i tak było również w przypadku inwestycji w Bytowie, która już w początkowym etapie realizacji miała komplet najemców - podkreśla Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.

Podkreśla, że parterowe, wygodne obiekty handlowe, które realizują, zachęcają właścicieli sklepów obecnych w innych Vendo Parkach do ekspansji, jak i przyciągają nowe firmy poszukujące kolejnej lokalizacji dla swoich sklepów.

- W tym roku planujemy rozszerzyć grono naszych najemców o znane marki odzieżowe, które do tej pory były obecnie jedynie w galeriach handlowych – ujawnia Jacek Wesołowski.

W obrębie bytowskiej inwestycji znajduje się ponad 100 miejsc parkingowych. Park handlowy został wybudowany w sąsiedztwie supermarketów Lidl i Kaufland, dzięki czemu dobrze uzupełnia istniejącą ofertę handlową. Dodatkowo w pobliżu Vendo Parku planowana jest budowa marketu budowlanego Bricomarché.

Deweloper partycypował w kosztach przebudowy skrzyżowania ulic: Przemysłowej, Ceynowy oraz generała Wybickiego oraz budowy chodników i ścieżek rowerowych znajdujących się w sąsiedztwie inwestycji. Drogi łączy teraz rondo zapewniające dogodny i bezpieczny dojazd klientom parku handlowego.

Vendo Park w Bytowie to 11. park handlowy wchodzący w skład polskiego portfela inwestycyjnego Trei. Do końca tego roku deweloper planuje wybudować jeszcze pięć Vendo Parków: w Pułtusku, Ostrołęce, Łasku, Jaworze i Solcu Kujawskim.

Trei Real Estate planuje, buduje i zarządza pod marką Vendo Park obiektami handlowymi w Polsce, Czechach i na Słowacji. Spółka ma w swoim portfelu 20 parków handlowych w Europie. W Polsce pierwszy park handlowy Vendo Park został otwarty w 2013 r. w Nysie. Dziś centra te zlokalizowane są w Chełmie, Milanówku, Mińsku Mazowieckim, Skierniewicach, Łodzi, Świdnicy, Dąbrowie Górniczej i Chodzieży. Oprócz realizacji przedsięwzięć związanych z parkami handlowymi, spółka Trei Real Estate Poland zarządza ponad 100 nieruchomościami komercyjnymi, w których zlokalizowane są sklepy spożywcze sieci Biedronka.

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 5104 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.