Przesyłki DHL Express w Biedronce i Carrefourze

Firma podpisała umowę z SwipBox, operatorem obsługującym sieć automatów do odbioru paczek.

Zdaniem DHL Express współpraca pozwoli zapewnić klientom firmy większą elastyczność wyboru sposobu dostawy i znacznie usprawni proces tzw. „last mile”, czyli ostatniego etapu doręczenia przesyłki.

- Automaty SwipBox pozwalają rozbudować sieć punktów odbioru przesyłek, które stają się coraz bardziej popularne wśród konsumentów. Współpraca z DHL Express była więc naturalnym krokiem dla rozwoju obu firm – komentuje Michał Czechowski, dyrektor zarządzający SwipBox Polska.

Z doręczenia do automatu SwipBox można skorzystać w ramach usługi DHL Express On Demand Delivery lub przy wyborze punktu dostawy w e-sklepie. Ze względu na zlokalizowanie urządzeń wewnątrz sklepów, paczki są chronione przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a także objęte monitoringiem. Po doręczeniu do automatu przesyłka będzie czekała na odbiór przez 3 dni.

Obecnie w sklepach Biedronka i Carrefour SwipBox ma niemal 200 automatów. Ze względu na rosnący popyt na zautomatyzowane punkty odbioru firma ma w planach postawić do końca roku nawet 1000 urządzeń tego typu.

Joanna Hamdan 13693 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.