Będzie Panattoni Park Opole

Panattoni Europe zapowiada realizację Panattoni Park Opole. Kompleks o powierzchni blisko 48 600 mkw. powstanie w granicach miasta. Start budowy zaplanowano na drugi kwartał br.

Panattoni Park Opole to pierwsze centrum dystrybucyjne Panattoni Europe w regionie. Kompleks, składający się z dwóch budynków, przeznaczony będzie dla wielu najemców i powstanie w granicach miasta, tuż przy autostradzie A4, w połowie drogi pomiędzy Katowicami i Wrocławiem, czyli jednych z najważniejszych lokalizacji sektora branży nieruchomości przemysłowych. Przewidziany termin rozpoczęcia inwestycji to drugi kwartał br.

Panattoni Park Opole nie jest pierwszą inwestycją dewelopera w regionie. Swoją obecność firma zaznaczyła poprzez takie projekty jak opolska fabryka Polaris Industries – amerykańskiego producenta m.in. quadów czy również położony w Opolu obiekt produkcyjny na zlecenie Skamol A/S, duńskiego producenta systemów ociepleń i termoizolacji dla przemysłu i budownictwa.

- Dotychczasowa obecność Panattoni Europe w regionie pozwoliła nam na rozpoznanie rynku i jego potencjału, dlatego jestem przekonany, że Opole to idealna lokalizacja, zwłaszcza dla firm poszukujących alternatywy względem Katowic czy Wrocławia – mówi Maciej Madejak, managing director, Panattoni Europe. - To region o bardzo dobrych warunkach rozwoju gospodarczego, ponadprzeciętnym dostępem do zasobów ludzkich i oczywiście wyśmienicie rozbudowaną infrastrukturą transportową - dodaje.

Lokalizacja Panattoni Park Opole jest jednym z głównych atutów inwestycji, gwarantujących szybką i efektywną logistykę. Kompleks będzie położony przy ul. Partyzanckiej, tuż przy autostradzie A4 łączącej Zachodnią i Wschodnią Europę, a także niedaleko obwodnicy Piastowskiej, w pobliżu terenów Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ponadto, lokalizacja inwestycji pozwala na dogodne powiązania transportowe z trzema międzynarodowymi lotniskami, a także zapewni dostęp do komunikacji miejskiej – tuż przy parku znajdują się przystanki autobusowe.

 

Katarzyna Pierzchała 5109 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.