Silesia Outlet już działa

27 marca Silesia Outlet w Gliwicach przyjęła pierwszych klientów. Wśród jej najemców są popularne marki lokalne i międzynarodowe, które oferują produkty w cenach stale obniżonych od 30% do 70%.

 - Otworzyliśmy dla mieszkańców Śląska i ich gości jedno z najnowocześniejszych centrów wyprzedażowych w kraju. Silesia Outlet to miejsce z ogromnym potencjałem i mocną pozycją wyjściową, dzięki bardzo dobrej lokalizacji, atrakcyjnemu portfolio marek i komfortowym wnętrzom - mówi Mirosław Januszko, dyrektor zarządzający 6B47 Poland, inwestor projektu. - Wierzę, że Silesia Outlet już wkrótce zajmie bardzo ważną pozycję na handlowej mapie regionu – dodaje Mirosław Januszko.

- Przygotowując się wspólnie z najemcami do otwarcia Silesia Outlet koncentrowaliśmy uwagę na sprawnym działaniu centrum. Poprzez efektywne zarządzanie, wsparte skutecznymi narzędziami marketingu, będziemy budować lojalną grupę klientów – zapewnia Bożena Gierszewska - Mroziewicz, country head Neinver w Polsce i asset management director w Europie Centralnej. - Naszym celem jest tworzenie pozytywnych doświadczeń zakupowych, a w perspektywie konsekwentne zwiększanie liczby klientów i generowanie stabilnego wzrostu wartości sprzedaży – podkreśla.

Dodaje, że w Silesii korzystać będą z doświadczeń menadżerów Neinver na sześciu rynkach europejskich i ponad 15 lat obecności outletów firmy w Polsce.

Komercjalizację nowego śląskiego outletu przeprowadziła firma BOIG The Blue Ocean Investment Group. Wśród najemców znalazły się popularne marki z segmentu mid-mass market, które stopniowo uzupełniane będą ofertą premium. Bogatą reprezentację stanowią salony modowe dla kobiet i mężczyzn, marki obuwnicze i sportowe.

- Tworząc strategię najmu Silesia Outlet braliśmy pod uwagę potencjał zakupowy mieszkańców regionu, w którym powstaje, jak również najlepsze doświadczenia innych, prężnie działających projektów tego formatu w kraju – mówi Wojciech Cieślak, prezes firmy BOIG. - Oferta nowego outletu ma wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów w zakresie atrakcyjności marek, wysokiej jakości produktów i różnorodności oferty, w outletowych cenach. Jestem przekonany, że stworzyliśmy miejsce, które szybko zyska wierne grono klientów – dodaje.

Na zwolenników outletowych okazji czekają już takie marki jak Vistula i Wólczanka, Pierre Cardin wraz z ofertą Bugatti, Bytom, Guess, Diverse, Lavard, Lancerto, Molton, Unisono, Only, Triumph, Gatta i Bagatelle. Bogatą reprezentację stanowią marki jeansowe: Lee Cooper, Wrangler, Cross Jeans i Pepe Jeans oraz obuwnicze: Kazar, Venezia, Ecco, Symbiosis i Umbro. Ważną część zajmują również marki sportowe: Intersport, Martes Sport, 4F, Sizeer, Puma, Reebok, New Balance, Trespass i Regatta. Na zakupy zaprasza też salon biżuterii Apart oraz Wittchen z galanterią skórzaną. Artykuły gospodarstwa domowego oraz wyposażenia wnętrz można nabyć w sklepach Tefal, Home&Cook i Dajar.

Obok oferty salonów outletowych dla klientów Silesia Outlet przygotowane zostały strefy relaksu, ustawione w pasażach handlowych - z miękkimi kanapami, punktami ładowania urządzeń mobilnych oraz naturalną roślinnością. Dostępny jest również specjalny pokój dla rodziców z dziećmi – wyposażony m.in. w przewijak i miejsce do karmienia. Nie zabrakło też placu zabaw dla najmłodszych. Kierowcy aut elektrycznych mogą korzystać z jednego z dwóch punktów ładowania samochodów.

Docelowo centrum ma być największym outletem na Śląsku z 20 tys. mkw. powierzchni handlowej i ponad setką salonów wyprzedażowych. W pierwszej fazie projektu otwartych zostało ponad 60 z nich na 12 tys. mkw. powierzchni sprzedaży. Budowa drugiej fazy zakłada powstanie kolejnych 8 tys. mkw. Na klientów już czeka 405 miejsc parkingowych. W II fazie projektu powstanie kolejnych 421.

Silesia Outlet jest połączona pasażem z Centrum Handlowym Auchan Gliwice i marketem budowlanym Leroy Merlin. Centrum wyprzedażowe będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00–21:00, w soboty 9:00–21:00 oraz w niedziele handlowe od 10:00 do 20:00.

Obiekt powstał w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, łączącej Kraków, aglomerację Śląską i Wrocław - największe ośrodki gospodarcze południowej Polski. Droga do skrzyżowania z autostradą A1 zajmuje zaledwie kilkanaście minut jazdy samochodem. Przy centrum przebiega też droga krajowa nr 78 w kierunku Rybnika.
To jedne z najważniejszych i najbardziej uczęszczanych dróg w Polsce – trasy pokonywane przez setki tysięcy turystów, zmierzających do krajów Europy Południowej, mieszkańców regionu i osób przemieszczających się w celach biznesowych.

O przygotowaniach Silesii do otwarcia pisaliśmy tutaj.

 

 

Katarzyna Pierzchała 5103 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.