Bezpłatne masaże dla pracowników Lidla

Od 1 marca wszyscy pracownicy magazynów, biur sprzedaży oraz biur ekspansji Lidla w Polsce zyskali dostęp do fizjoterapeutów.

Atrakcyjna praca to w przekonaniu większości z nas wypadkowa wysokiego wynagrodzenia, pakietu dodatkowych świadczeń (m.in. opieka medyczna, karta MultiSport) oraz możliwości rozwoju. Lidl - jak sam przekonuje - jako pracodawca gwarantuje to wszystko. Od marca 2019 r. stawki płac w Lidlu ponownie wzrosły, tym razem średnio o ok. 9,2% w stosunku do poziomu wynagrodzeń z roku ubiegłego (pisaliśmy o tym tutaj).

Teraz operator postanowił wprowadzić w każdym z 10 centrów dystrybucyjnych w Polsce bezpłatną opiekę fizjoterapeutyczną. Mogą skorzystać z masażów, porad i konsultacji zdrowotnych, konsultacji ergonomicznych na stanowiskach pracy, indywidualnie przygotowywanych zestawów ćwiczeń. Fizjoterapeuci pracujący w centrach dystrybucyjnych zajmują się również profilaktyką, a więc szkoleniami i warsztatami oraz ćwiczeniami rozciągającymi dla pracowników magazynów czy biurowych.

Wszystkie gabinety znajdują się na miejscu, w centrach dystrybucyjnych. Fizjoterapeuci dokonują oceny funkcjonalnej pracowników i wspólnie planują proces rehabilitacji rozłożony w czasie. Gabinety wyposażone są w sprzęt do masażu i do terapii, przybory rehabilitacyjne (rolery, wałki, piłki, ketle, maty itp.), taśmy kinesiology taping, środki higieniczne i dezynfekujące oraz okresowe materiały edukacyjne dla pracowników. Cyklicznie gabinety są także zaopatrywane w nowe sprzęty.

 

 

Katarzyna Pierzchała 5193 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.