Otto Pompieri wycofał plastikowe słomki

Restauracja wprowadziła także ekologiczne sztućce i opakowania.

Kolejna restauracja Otto Pompieri przyłączyła się do globalnego trendu ograniczenia plastikowych odpadów.

W lokalu mieszczącym się przy placu Bankowym zaprzestano podawania do napojów plastikowych słomek. Otto Pompieri zamienił je na papierowe.

Restauracja wprowadziła również jednorazowe sztućce, kubki i pudełka cateringowe firmy Vegaware. Są one wytwarzane z materiałów roślinnych i spełniają wszystkie międzynarodowe standardy dotyczące kompostowania.

Właścicielem restauracji Otto Pompieri jest Artur Jarczyński, który sukcesywnie podejmuje działania na rzecz zwiększenia świadomości zanieczyszczenia środowiska tworzywami sztucznymi. W październiku ub.r. z plastikowych słomek zrezygnowano w restauracjach Jeff’s. Lokale tej marki działają w Warszawie, Krakowie i Katowicach.

Artur Jarczyński od 28 lat z sukcesem prowadzi na polskim rynku sieć restauracji. Należą do niej takie marki jak: Der Elefant, Otto Pompieri, St Antonio, U Szwejka, Jeff`s, Shipudei Berek, Podwale Kompania Piwna, Pod Wawelem, Sukiennice, Podwale 25, Bazyliszek.

Joanna Hamdan 13690 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.