Nowe w Galerii Katowickiej

Galeria Katowicka nie zwalnia tempa. W ciągu kilku ostatnich miesięcy w obiekcie pojawiły się nowe salony, restauracje i stoiska. Kilku najemców zmieniło lokalizację zwiększając powierzchnie i unowocześniając punkty sprzedaży.

W gronie nowych marek pojawiła się nieobecna dotąd w mieście Kawiarnia Nakielny, która tym samym inauguruje rozwój sieci na Śląsku. Trzy salony: Calzedonia, Apart i Świat Książki zostały poddane remodelingowi i zaprosiły już klientów do odświeżonych wnętrz. Po zmianach otwarty został także większy o dodatkowe 158 mkw., salon Deichmann, który w powiększonej części uruchomił nowy koncept MyShoes.

Od kilku tygodni propozycja gastronomiczna Galerii Katowickiej wzbogaciła się o trzy nowe marki. Są to m.in. wspomniana już Kawiarnia Nakielny, jak również restauracja Papa Diego, oferująca specjały kuchni meksykańskiej. To pierwszy lokal siecio, w którym można usiąść przy stolikach wewnątrz restauracji. Serię ostatnich kulinarnych otwarć w Galerii Katowickiej zamyka bistro moodro city, które od 17 marca serwuje tu lokalną kuchnię w nowoczesnym wydaniu.

- Dzięki nowym najemcom, takim jak Kawiarnia Nakielny, Papa Diego czy moodro city, realizujemy nasze plany związane z powiększaniem oferty gastronomicznej Galerii - podkreśla Joanna Bagińska, dyrektor Galerii Katowickiej. - Proponujemy klientom dodatkowe, wyjątkowe miejsca, w których mogą smacznie zjeść i spędzić wolny czas nie tylko w przerwie pomiędzy zakupami, ale również w oczekiwaniu na kolejny etap podróży - tłumaczy.

W ostatnim czasie w gronie najemców Galerii pojawił się także Salon Verona, w którym znaleźć można ponadczasowe kolekcje biżuterii inspirowane włoskim wzornictwem. Z kolei propozycja następnego najemcy, salonu Big Star, wpisuje się w charakter i pozycjonowanie Galerii Katowickiej jako kreatora miejskiego stylu. Kolejną nowością modowej oferty jest salon z bielizną damską Nipplex Lingerie świadczący również usługi brafittingu. Serię nowych otwarć uzupełnia znajdująca się na poziomie 0 wyspa marki Pierre Rene Professional z ofertą kosmetyczną dostosowaną do wymagań współczesnej kobiety.

 - Nasza nowa oferta objęła szerokie spektrum marek. To świetny początek roku, pokazujący, że - aby przyciągać klientów - należy odpowiednio diagnozować ich potrzeby i zaskakiwać nowymi propozycjami, skłaniającymi do dłuższego pozostania w naszym obiekcie – mówi Joanna Bagińska. - To również efekt świadomej polityki leasingowej. Będziemy konsekwentnie realizować wyznaczone cele, jeszcze bardziej rozwijając ofertę i dostosowując ją do oczekiwań rynku i panujących trendów - zapowiada dyrektor Galerii Katowickiej.

Galeria Katowicka mieści się w ścisłym centrum Katowic i jest kompleksem komunikacyjno-komercyjnym. Powierzchnia najmu wynosi 47,500 mkw. i obejmuje ponad 200 lokali, restauracji i punktów handlowych. Galeria działa od 18 września 2013 r.

Właścicielem jest fundusz Employees Provident Fund of Malaysia z siedzibą w Kuala Lumpur, założony w 1951 r. Za zarządzanie Galerią odpowiada spółka Apsys Polska.

Katarzyna Pierzchała 5103 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.