Kolejne Biedronki zmieniają się w 2.0

Tym razem w najnowszym koncepcie sieci, po remoncie, zostały otwarte dwa sklepy na Dolnym Śląsku.

Sklep Biedronki w Głuszycy po remoncie wzbogacił się o strefą outletową (125 mkw.). W jej ofercie będzie można znaleźć m.in. sprzęt elektroniczny, narzędzia i tekstylia w - jak podaje sieć - ekstremalnie niskich cenach.  Przykład? Podnośnik hydrauliczny za 59,90 zł, plecak sportowy dla dzieci za 19,99 zł czy telefon Elegant 2 za 59,90 zł.

– Decyzja o uruchomieniu strefy wyprzedażowej w sklepie w Głuszycy to podążanie za potrzebami klientów i nowymi trendami w sprzedaży: wiemy, że kupujący w Biedronce oczekują niskich cen i ciekawego asortymentu – mówi Cezary Kucper, regionalny menedżer ds. marketingu operacyjnego w sieci Biedronka.

Strefa wyprzedażowa znajduje się na piętrze sklepu w Głuszycy przy ul. Grunwaldzkiej 16A. Otwarta jest od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00 i w godz. 9:00-15:00 w sobotę. Sam sklep funkcjonuje w godzinach 7:00-22:00 od poniedziałku do soboty, a w niedziele handlowe w godz. 8:00-21:00.

Placówka po remoncie została zaprojektowana według konceptu 2.0. Oznacza to wydzielone strefy, np. z pieczywem, owocami i warzywami, oznaczone są także moduły z artykułami promocyjnymi. W wyposażeniu zastosowano nowe technologie, jak przyjazne środowisku oświetlenie LED oraz urządzenia chłodnicze wykorzystujące gaz naturalny CO2, a w przypadku chłodziarek i zamrażarek – gaz propan. Sklep ma salę sprzedaży o powierzchni ponad 700 mkw. i 6 kas, w tym jedną w specjalnej strefie wyprzedażowej. Obok niego działa parking z 40 miejscami dla zmotoryzowanych klientów.

Koncept 2.0 został zastosowany również w drugim wyremontowanym sklepie Biedronka na Dolnym Śląsku, w Kobierzycach. Powierzchnia jego sali sprzedaży wynosi 758 mkw. Placówka dysponuje 5 kasami, a parking obok niej przeznaczony jest dla ponad 30 aut. Sklep przy ul. Robotniczej 59 w Kobierzycach jest czynny od poniedziałku do soboty od 7:00 do 22:00, natomiast w niedziele handlowe od 8:00 do 21:00.

Z okazji otwarcia, które będzie miało miejsce 31 marca w obu sklepach przygotowane zostały specjalne promocje. W tym dniu klienci będą mogli kupić wybrane produkty nawet do 38% taniej. Natomiast pierwszych 200 klientów każdej placówki, posiadających aktywną kartę Moja Biedronka, którzy w pierwszym tygodniu po otwarciu zrobią jednorazowe zakupy za minimum 99 zł, może kupić książkę kucharską „Kuchnia polska” za… 1 grosz.

Ponadto w sobotę 30 marca w obu placówkach zaplanowana jest  degustacja batonów Grześki i kawy Woseba.

Obecna na polskim rynku od ponad 20 lat Biedronka obecnie liczy 2 900 sklepów zlokalizowanych w ponad 1100 miejscowościach. Jej właścicielem jest Jeronimo Martins Polska, która zatrudnia ponad 65 tys. osób. Firma od 1995 r. zainwestowała w Polsce ponad 14 mld zł.

Joanna Hamdan 13666 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.