Amazon z szóstym centrum logistycznym w Polsce

W nowym obiekcie w Pawlikowicach pod Łodzią zatrudnienie znajdzie ponad 1 000 osób.

Szóste centrum Amazon w Polsce ma pomóc sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu ze strony klientów oraz zwiększyć ofertę produktów pochodzących od małych i średnich przedsiębiorstw sprzedających na stronach firmy.

Na 45 000 mkw. pracownicy wspierani przez najnowocześniejsze technologie będą kompletować pakować i wysyłać produkty do klientów firmy.

Developerem inwestycji jest spółka Panattoni Europe.

Wszyscy pracownicy centrum Amazon w Pawlikowicach pod Łodzią otrzymają - jak zapewnia firma - konkurencyjne wynagrodzenie i atrakcyjny pakiet świadczeń dodatkowych, w tym m.in. prywatną opiekę medyczną i ubezpieczenie na życie. Będą mogli także skorzystać z możliwości wzięcia udziału w programie „Postaw na Swój Rozwój”. W jego ramach pracownicy poziomu początkowego z ponad rocznym stażem dostają dofinansowanie w wysokości do 26 000 zł w okresie 4 lat na wybrane kursy zawodowe.

Amazon rozpoczął już proces rekrutacji. Firma poszukuje menadżerów operacyjnych, a także inżynierów, specjalistów HR, czy IT. Więcej informacji dla osób zainteresowanych pracą w firmie jest dostępnych pod adresem www.myamazonjob.com/lodz.

Obecnie Amazon w Polsce zatrudnia ponad 14 000 stałych pracowników w pięciu centrach logistycznych, Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku oraz biurze korporacyjnym i AWS w Warszawie.

Joanna Hamdan 13699 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.