OSM Piątnica partnerem Mistrzostw Polski Latte Art

Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-24 marca.

Głównym punktem Mistrzostw Polski Art 2019 są zawody w sztuce malowania mlekiem na kawie.

W związku z tym nie mogło na nich zabraknąć mleka UHT 3,2% od Piątnicy, które zostało oficjalnym produktem Mistrzostw i będzie wykorzystywane jako podstawowy składnik w zawodach oraz w późniejszych przygotowaniach do Mistrzostw Świata w tej dziedzinie.

Podczas Mistrzostw każdy z zawodników musi wykonać dowolny wzór z wykorzystaniem technik free-pour, czyli malowania poprzez bezpośrednie nalewanie spienionego mleka dzbankiem oraz etching, czyli dorysowywania elementów na piance przy pomocy odpowiednich narzędzi.

O wygranej w zawodach decyduje szereg elementów, punktowanych oddzielnie przez grono sędziów. Ocenia się nie tylko kreatywność, kontrast, złożoność, harmonię i powtarzalność wzorów, ale również sam smak kawy i jakość mlecznej pianki.

Patronat nad tegorocznym wydarzeniem objęła międzynarodowa organizacja World Coffee Events oraz Specialty Coffee Association. W zmaganiach najlepszych baristów o tytuł Mistrza Polski Latte Art 2019 weźmie udział 16-stu zawodników z całego kraju. Zwycięzca będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Berlinie.

Joanna Hamdan 13699 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.