Ruszają finały wojewódzkie Tymbark CUP

Potrwają one od 28 marca do 17 kwietnia.

Rozgrywki wyłonią mistrzów regionów do lat 8, a także najlepsze zespoły U-10 i U-12, które pojadą na finał ogólnopolski w Warszawie.

Finały wojewódzkie rozpoczną się 28 marca w Nowinach w województwie świętokrzyskim, a zakończą 17 kwietnia w Miętnem na Mazowszu. W tym czasie turniej odwiedzi wszystkie województwa, przemierzając Polskę w ramach trzech tras. Pierwsza – najdłuższa, bo licząca aż 1 742 km – obejmie południowe i wschodnie rejony naszego kraju, ale zawita też na Śląsk. Druga (1 212 km) odwiedzi Polskę zachodnią i centralną, a trzecia (1 304 km) będzie wiodła przede wszystkim przez regiony północne. Każdy z turniejów finałowych potrwa 2 lub 3 dni.

Gospodarzami tegorocznych finałów wojewódzkich będą: Nowiny, Międzyrzec Podlaski, Tarnobrzeg, Kraków, Chorzów, Sokółka, Dzierżoniów, Brzeg, Łódź, Kalisz, Miętne, Gorzów Wielkopolski, Szczecinek, Świecie, Gdańsk oraz Iława. To właśnie tam tysiące piłkarzy i piłkarek powalczą o spełnienie piłkarskich marzeń, zwycięstwa swoich drużyn oraz wyróżnienia indywidualne. Najlepsi na pewno zostaną zauważeni, bo już na szczeblu wojewódzkim rozgrywki są monitorowane przez trenerów i skautów z Polskiego Związku Piłki Nożnej. Najbardziej utalentowani piłkarze i piłkarki otrzymają zaproszenie na Letnią Akademię Młodych Orłów, czyli zgrupowanie wyróżniających się juniorów z całego kraju, a część z nich już w niedalekiej przyszłości założy koszulkę z orzełkiem na piersi, występując w najmłodszej kadrze U-15.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Dla najmłodszych chłopców i dziewczynek z kategorii U-8 stawką nadchodzących Finałów Wojewódzkich będzie miano najlepszych drużyn w regionie. Ich starsi koledzy i koleżanki z drużyn do lat 10 i 12 powalczą nie tylko o prym w województwie, ale także o przepustkę na finały ogólnopolskie, które odbędą się od 29 kwietnia do 2 maja w Warszawie.

Zwycięzców XIX edycji turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii chłopców oraz dziewcząt do lat 10 i 12 poznamy w wielkim finale na PGE Narodowym. Decydujące mecze XIX edycji zostaną rozegrane 2 maja, na kilka godzin przed finałem Pucharu Polski i w obecności kilku tysięcy widzów, w tym prezesa PZPN Zbigniewa Bońka czy selekcjonera Jerzego Brzęczka.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, głównym sponsorem od 13 lat firma Tymbark, a sponsorem brązowym od dwóch edycji – Electrolux. XIX edycja rozgrywek została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a także wsparciem Komitetu Honorowego, na który składają się patronaty Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Zdrowia.

Szczegóły na www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl.

Joanna Hamdan 8872 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }