Piotr i Paweł zostaje w obiektach LC Corp

Sklepy sieci nadal będą funkcjonować w Sky Tower oraz Arkadach Wrocławskich.

Właściciel sieci zapowiedział, że obydwie placówki znalazły się w docelowym modelu zarządzania siecią. Piotr i Paweł pozostanie w upmarketowych lokalizacjach, skupiając się na docelowej grupie klientów.

- Piotr i Paweł jest mocnym punktem oferty naszych obydwu obiektów, generującym konkretne zyski. To również niezwykle potrzebne uzupełnienie tenant-mix, budujące jego atrakcyjność, dające klientom możliwość skorzystania z szerszej, kompleksowej propozycji handlowej. Cieszę się z podjętej przez firmę decyzji – podkreśla Tomasz Wróbel, członek zarządu LC Corp.

- Piotr i Paweł intensywnie realizuje program restrukturyzacji. Docelowy model naszego formatu zakłada pozostanie kilkudziesięciu sklepów w najlepszych, generujących odpowiednie dochody, placówkach. Pod uwagę wzięto m.in. lokalizację, potencjał, znajdującą się wokół konkurencję, zasobność klientów – mówi Aleksander Rosa, rzecznik prasowy sieci. 

W portfelu właściciela sieci pozostały więc te supermarkety, które w aktualnej sytuacji rynkowej wypracowują dobre wyniki i których klienci oczekują takiego formatu sklepów. Są wśród nich placówki z Arkad Wrocławskich oraz prowadzona w modelu franczyzowym placówka w Sky Tower.

- Dodatkowo placówka w Arkadach Wrocławskich dostosowuje się do wprowadzanych w obiekcie zmian i optymalizuje metraż do około 1700 mkw. Już niebawem uzyskaną w ten sposób powierzchnię zajmie kolejny duży najemca - dodaje Dariusz Rudziński, dyrektor zarządzający obiektami komercyjnymi LC Corp.

Joanna Hamdan 13690 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.