DHL Express Europe z nowym prezesem

Z początkiem stycznia został nim Alberto Nobis.

Alberto Nobis przejął w DHL Express Europe obowiązki Johna Pearsona, który został globalnym CEO DHL Express.

Nowy prezes pracuje w DHL Express od ponad 10 lat, w tym na licznych stanowiskach kierowniczych.

W latach 2099-2012 był globalnym dyrektorem finansowym DHL Express, po czym w roku 2013 powrócił do swoich rodzinnych Włoch. Jako prezes DHL Express Italy, pomógł zintensyfikować rozwój dywizji na rynku włoskim.

Obecnie na swoim nowym stanowisku odpowiada za prawie 50 krajów w Europie i koncentruje się na wynikach regionu we wszystkich czterech wymiarach, które definiują strategię firmy: zaangażowanie pracowników zapewniające obsługę najwyższej jakości, co ma pozytywny wpływ na lojalność klientów oraz, ostatecznie, na rentowność sieci DHL.

- To wielki zaszczyt i zarazem wspaniałe wyzwanie zostać CEO DHL Express Europe. Na tym stanowisku mogę wykorzystać 10 lat doświadczenia, jakie zdobyłem pracując w DHL Express oraz liczyć na wsparcie ludzi i sieci przy zwiększaniu naszej wydajności dla klientów w całej Europie. Ogromnie się cieszę na współpracę z John’em Pearson’em nad przejściem na kolejny poziom rozwoju DHL Express - powiedział Alberto Nobis, nowy prezes DHL Express na Europę.

DHL jest czołową globalną marką w branży logistycznej. Jej sieć oddziałów oferuje szerokie portfolio usług logistycznych, począwszy od krajowej i międzynarodowej dostawy paczek, międzynarodowych przesyłek ekspresowych: lądowych, lotniczych i morskich, po zarządzanie łańcuchem dostaw przemysłowych. DHL zatrudnia ponad 360 000 pracowników. Działa w ponad 220 krajach i regionach na całym świecie. DHL Express jest częścią Grupy Deutsche Post DHL. W 2017 r. grupa osiągnęła przychody na poziomie ponad 60 mld euro.

Joanna Hamdan 13699 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.