W Zielonej Górze powstaje park handlowy

To najnowsza inwestycja P.A. Nova.

W Zielonej Górze pomiędzy ulicami: Wrocławska-Lwowska-Piaskowa-Ceglana rozpoczęła się realizacja nowej inwestycji firmy P.A. Nova.

Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem terenu budowy: ogrodzenie terenu oraz organizacja zaplecza budowy. Pozostałe działania będą przebiegać zgodnie z harmonogramem.

Na terenie inwestycji powstanie kompleks handlowy składający się z 3 budynków. Jeden z nich zajmie operator spożywczy, a dwa pozostałe należeć będą do parku handlowego. Powierzchnia obiektu wyniesie prawie 3000 mkw., a wśród najemców znajdą się sklepy znanych i popularnych marek ogólnopolskich i lokalnych takich jak: Maxi Zoo, Pepco, Rossmann czy Zyguła. Trwają jeszcze rozmowy handlowe z sieciowym operatorem wielobranżowym.

Parking dla całego kompleksu handlowego wynosić będzie prawie 300 miejsc parkingowych.

Zakończenie inwestycji planowane jest na listopad.

Grupa Kapitałowa P.A. Nova jest właścicielem 11 obiektów handlowych (4 galerii handlowych: w Jaworznie, Kędzierzynie-Koźlu, Przemyślu i Kluczborku, pawilonu biurowo-usługowego w Raciborzu oraz 6 parków handlowych: w Myszkowie, Sosnowcu, Krośnie, Kamiennej Górze, Chorzowie i Jaworznie). Zarządzaniem obiektami zajmuje się specjalnie powołana w tym celu spółka P.A. Nova Management.

Poza branżą handlową, P.A. Nova realizuje inwestycje w sektorze budownictwa przemysłowego. Jest właścicielem 4 obiektów przemysłowych (w Rybniku, Wilkowicach, Zaczerniu k/Rzeszowa i w Siechnicach).

W roku 2017 r. firma rozpoczęła działalność w sektorze mieszkaniowym. W Niemczech w miejscowości Bad Staffelstein na ukończeniu jest pierwsze osiedle domów mieszkalnych firmy P.A. Nova, a w tym roku rozpocznie się budowa osiedla mieszkaniowego w Przemyślu.

Joanna Hamdan 13666 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.