Polomarket inwestuje w prasę

Sieć supermarketów Polomarket wyposaża sklepy w specjalistyczne prasy do makulatury. Inwestycja w wysokości prawie 5 mln zł rozpoczęła się w 2018 r. i została już w połowie zrealizowana. Sieć planuje zakończyć proces do końca roku.

Zakupione prasy umożliwiają sieci redukcję objętości makulatury o ok. 95%. Poza poprawą skuteczności procesów recyklingowych, optymalizacją wykorzystania powierzchni magazynowej i transportowej, ważnym celem inwestycji było podniesienie komfortu pracy obsługi sklepów w całym procesie.

- Zgodnie z naszą strategią sukcesywnie inwestujemy w nowoczesne rozwiązania poprawiające efektywność procesów i komfort pracy załóg. Wysokiej jakości prasy do makulatury są również jednym z przykładów działań ekologicznych realizowanych przez Polomarket – mówi Bartosz Pietruszka, dyrektor operacyjny Polomarket.

Inwestycja sieci w prasy do makulatury to kolejne z działań mających na celu ochronę środowiska. Detalista sukcesywnie wdraża rozwiązania proekologiczne i energooszczędne w swoich sklepach. Przykładem są m.in. systemy odzysku ciepła z urządzeń chłodniczych oraz energooszczędne oświetlenie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów.

Polomarket to polska sieć supermarketów, powstała w 1997 r. Dziś Polomarket to prawie 280 placówek na terenie całej Polski.

Katarzyna Pierzchała 5183 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.