Szef wszystkich szefów na czele Kauflandu

Po nagłym odejściu dyrektora naczelnego Kauflanda Patricka Kaudewitza, szef Grupy Schwarz Klaus Gehrig tymczasowo przejmuje kontrolę nad siecią dyskontowych hipermarketów.

70-letni Klaus Gehrig przejmuje kierowanie siecią Kaufland dopóki nie zostanie wyłoniony następca prezesa Patricka Kaudewitza, który zrezygnował ze stanowiska w zeszłym tygodniu (pisaliśmy o tym na handelextra.pl tutaj). Gerd Chrzanowski, prezes Schwarz Zentrale Dienste KG, będzie pełnił funkcję jego zastępcy na poziomie grupy. W zarządzie Kauflandu wesprze go także Frank Schumann.

Zmianom w kierownictwie Kauflandu towarzyszy zapowiedź kompleksowej zmiany strukturalnej w Grupie Schwarz: 12-osobowa rada nadzorcza Schwarz Unternehmensstreuhand KG (SUT) została częściowo ponownie obsadzona. Menedżerka Google’a Sarah Fix-Bähre i były dyrektor IT w centrali Edeki Reinhard Schütte mają wnieść do tego gremium wiedzę techniczną. Nową osobą w SUT jest 28-letnia Melanie Köhler, która obejmie nową funkcję oprócz dotychczasowych obowiązków w zakresie kontroli. Do zarządu dołącza również Reiner Neske, prezes zarządu Landesbank Baden-Württemberg.

Ponadto Grupa Schwarz stworzy też rozszerzoną radę doradczą złożoną z dziesięciu członków, którzy w przyszłości będą reprezentować wszystkie działy grupy. – Dzięki tym środkom ustalamy kurs strukturalny dla przyszłości naszej grupy – wyjaśnia Klaus Gehrig. – W ten sposób pozostajemy aktywnym graczem w naszej branży, zajmujemy się przyszłymi tematami z doświadczonymi ekspertami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz kierownictwem i otrzymujemy ważne impulsy do pomyślnego dalszego rozwoju.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.