W Tarnowie sklepy przechodzą z E.Leclerc do Intermarché

Szeregi Grupy Muszkieterów poszerzyły się o kolejny supermarket, który dotychczas funkcjonował w Tarnowie pod szyldem E.Leclerc. Oficjalne otwarcie sklepu odbędzie się 21 marca br. o godzinie 9.

Tego dnia na mieszkańców Tarnowa będzie czekać wiele atrakcji, m.in. degustacje, animacje dla dzieci i dorosłych, a także konkursy z nagrodami.

– To już czwarty sklep w tym regionie i drugi w Tarnowie, który w ostatnim czasie zmienił szyld z konkurencyjnego na Intermarché. To najlepszy dowód, że oferowany przez nas model współpracy jest atrakcyjny i korzystny dla przedsiębiorców – mówi Marc Dherment, dyrektor generalny Grupy Muszkieterów w Polsce. – Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy miasta, podobnie jak w poprzednich lokalizacjach, szybko odczują pozytywne efekty obecności naszego sklepu - dodaje.

Nowo otwarty sklep Intermarché mieści się przy ul. Romanowicza 59. W markecie o powierzchni około 1400 mkw. dostępna będzie m.in. bogata oferta produktów marek własnych, jak również pochodzących od lokalnych dostawców. Wśród nich znajdą się np. produkty garmażeryjne, piekarniczo-cukiernicze, nabiał, wędliny, warzywa oraz owoce.

Łącznie w sklepie na półkach jest ok. 17 tys. SKU, zatrudniono ok. 40 pracowników, którzy będą pracować m.in. na czterech kasach. W pobliżu marketu zlokalizowany został parking mieszczący blisko 60 aut. Sklep będzie otwarty od poniedziałku do soboty w godzinach 6.30-21.00, a w niedziele handlowe 9-20.

Sklep przy ul. Romanowicza 59 do tej pory działał pod szyldem E.Leclerc. Uruchomiono go w czerwcu 2018 r. Jest drugim marketem w Tarnowie, który przeszedł z sieci E.Leclerc do Intermarché. Pierwszym był sklep przy ul. Koszyckiej 4.

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. W 2018 r. obroty Grupy Muszkieterów wyniosły blisko 7,5 mld zł. W Centrali Grupy w podpoznańskim Swadzimiu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie około 13 300 osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii.

Katarzyna Pierzchała 5103 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.