Kobieca wystawa w Klifie

W gdyńskim Klifie trwa do końca marca wystawa malarstwa "Kobieta, Spojrzenia i pragnienia". Odwiedzający galerię mają okazję zapoznać się z twórczością Jacka Juriewicza, który słynie z barwnych i wyrazistych obrazów przedstawiających kobiety.

Ekspozycję „Kobieta, Spojrzenia i pragnienia” przygotował Project ART, którego głównym celem jest promocja sztuki w przestrzeni publicznej. To kolejna wystawa zorganizowana w Galerii Klif pod egidą Project ART.

- W ten sposób chcemy zaakcentować otwartość Klifu na kulturę, sztukę, artystów - mówi Mariola Rogóż, dyrektor Galerii Klif. – Prezentując wystawy dbamy o to, by były to dzieła wyjątkowe, pobudzające dyskusję, interesujące. Zdecydowaliśmy się na obrazy Jacka Juriewicza akurat w marcu, bo to miesiąc, w którym obchodzimy Dzień Kobiet - tłumaczy.

- Portret kobiety jest głównym motywem mojej twórczości - mówi Jacek Juriewicz. - W większości są to twarze kobiece malowane z wyobraźni, gdzie nacisk kładę na kolor, kompozycję. Portret kobiety, nie tylko malarski, ale też psychologiczny, pociąga mnie w tworzeniu jak i oglądaniu obrazów innych malarzy – wypowiada się artysta.

Jacek Juriewicz pobierał naukę min. u Andrzeja Bereziańskiego, Ewy Jędrzejowskiej-Dygas czy Wiesława Adamskiego. Okres po nauce został zwieńczony wieloma wystawami w kraju i za granicą. Często tworzy akty i portrety, szczególnie te przedstawiające kobiety. Jest również zafascynowany naturą. Prace artysty cechuje ekspresja ujawniająca się w łączeniu barwnych plam, przez co obrazy sprawiają wrażenie sennych wizji.

Wystawa potrwa do końca marca. Zlokalizowana jest na parterze galerii, przy fontannie.

Katarzyna Pierzchała 5106 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.