Zmiany w JF Hillebrand

Światowy operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze rynku alkoholi i napojów powołał nowego country managera. Została nim Ellina Lolis (na zdjęciu).

Ellina Lolis, dołączyła do zespołu JF Hillebrand Poland na początku lutego.

To menadżerka logistyki, mająca kilkunastoletnie doświadczenie zdobyte w międzynarodowych firmach (m.in. w Alshaya, Pfleiderer) na terenie Europy, Rosji i w krajach WNP oraz na rynkach Bliskiego Wschodu. 

Ellina Lolis jest ekspertką w zakresie zarządzania łańcuchami dostaw. Na swoim koncie ma wiele zrealizowanych międzynarodowych projektów logistycznych. Specjalizuje się również w tematyce zarządzania międzynarodowego i komunikacji międzykulturowej. Jest członkiem SIETAR (Society for Intercultural Education, Training and Research). W JF Hillebrand Poland odpowiada za strategię rozwoju spółki i rozbudowę zespołu.

- Praca w firmie o tak bogatej historii i tak wyspecjalizowanych usługach, to z jednej strony możliwość zdobycia unikatowego doświadczenia, a z drugiej ogromne wyzwanie - mówi Ellina Lolis, country manager JF Hillebrand Poland. - Gdyński oddział JF Hillebrand do tej pory obsługiwał głównie klientów globalnych obecnych na polskim rynku. Teraz, Grupa stawia na poszerzenie swojego portfolio o lokalnych dostawców i producentów alkoholi oraz napojów. Planujemy też wprowadzić nowe kategorie towarów do naszych łańcuchów dostaw tj. komponenty do produkcji np. piwa czy soków. Ten rok jest szczególnie ważny dla Grupy JF Hillebrand, gdyż jest to rok jubileuszowy. Nasza firma obchodzi 175-lecie działalności – dodaje Ellina Lolis.

JF Hillebrand to działający od 175 lat globalny operator, który specjalizuje się w logistyce alkoholi i napojów, osiągający roczne przychody powyżej 1 mld euro. W swoim portfolio ma pełen zakres usług logistycznych, magazynowych, transportowych i spedycyjnych, a także obsługę celną i doradczą. Klienci JF Hillebrand korzystają również z narzędzi informatycznych i rozwiązań technologicznych, które firma tworzy dla usprawniania procesów logistyczno-transportowych. Sieć Grupy obejmuje 90 krajów, a własne biura JF Hillebrand ma w 65 krajach, w tym również w Polsce.

W portfolio klientów JF Hillebrand są zarówno producenci globalni jak i dostawcy lokalni napojów oraz różnych rodzajów alkoholi od piwa, wina aż po wysokoprocentowe trunki, do grona których należą takie spółki jak m.in. Diageo (Smirnoff, Baileys, Guinness), Bacardi, Beam Santory (Jim Beam), czy Brown-Forman (Jack Daniel’s).

JF Hillebrand Poland działa w naszym kraju od 2013 r. i ma siedzibę w Gdyni, jednakże do tej pory zarządzany był z poziomu regionalnego CEE.

Joanna Hamdan 13849 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.