Nowa platforma komunikacji Intermarché

Przez ostatni rok w siedzibie Grupy Muszkieterów trwały prace koncepcyjne zespołu złożonego z pracowników i franczyzobiorców oraz konsultantów zewnętrznych. Ich wynikiem są zmiany w strategii prezentowania marki Intermarché.

Prace nad nową definicją marki, poprzedzone wnikliwymi badaniami rynku, pozwoliły wyodrębnić kluczowe obszary, w których pozycjonowana będzie marka Intermarché.

Wyróżniki te to przede wszystkim świeżość, bliskość, inspiracja i optymizm. Zdaniem sieci dzięki tym założeniom sklepy sieci staną się  bardziej przyjazne i bliskie klientowi.

Kupujący znajdą w nich nie tylko świeże produkty, ale również codzienne kulinarne inspiracje. Poprzez gotowanie sieć będzie też aktywnie komunikować nową koncepcję. Bohaterką kampanii reklamowej pod hasłem „Świeżo, tanio, z optymizmem” jest "optymistka" dzieląca się swoimi pomysłami na nieskomplikowane przepisy. Przedstawia też inspirujące sposoby jak do spożywania wartościowych posiłków przekonać całą rodzinę.

– Za nami wielki start wypracowanej Platformy Marki Intermarché. Wykonaliśmy ogromną pracę, której ukoronowaniem jest nowy wizerunek sieci. Przed nami okres dużej aktywności. Mamy nadzieję, że nowa odsłona marki będzie zachęcać klientów do dokonywania zmian na lepsze. Chcemy inspirować ich do wypracowywania nowych nawyków zakupowych i żywieniowych pokazując, że nawet niewielkim kosztem można udoskonalać codzienne życie – mówi Maciej Ćwikliński, prezes zarządu dyrekcji handlowej Intermarché.

W sklepach pojawi się wiele nowych oznaczeń, które podkreślać będą koncepcję marki oraz oznaczenia najniższych cen„Cieszy Cenka”.

Wraz z nową platformą marki zmianie ulegnie layout i format gazetek handlowych sieci. Dodatkowo na klientów czeka wiele atrakcji i konkursów przeprowadzanych wraz z markami współpracującymi z Intermarché.

Joanna Hamdan 13690 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.