Mój Spar, czyli nowy program lojalnościowy Spara

Spar to kolejna sieć, która zdecydowała, że potrzebuje własnego programu budującego lojalność wśród klientów. Takie działania prowadzą już m.in. Biedronka, Społem, Kaufland, Polomarket, od niedawna Żabka, Piotr i Paweł czy Duży Ben.

Dzięki programowi Mój Spar klienci sklepów uczestniczących w nim będą mogli otrzymywać bony zakupowe za punkty przyznawane przy okazji zakupów. Tę samą kartę będzie można wykorzystywać we wszystkich sklepach uczestniczących w programie. 

Na razie sieć nie zdradza więcej szczegółów, ale zapewnia, że program ruszy "niebawem".

Na podobny ruch w ostatnim czasie zdecydowało się wiele sieci, jak choćby markety alkoholowe Duży Ben, które uruchomiły właśnie program "Ekipa Dużego Bena".  Zgłoszenia do programu  przyjmowane są m.in. przez uruchomioną w marcu br. aplikację mobilną Dużego Bena (szczegóły tutaj). 

Ponad 17 tys. pobrań - tyle ma już uruchomiona na początku lutego aplikacja mobilna Piotra i Pawła, do uruchomienia programu szykuje się Lidl, aplikację dla klientów (i oddzielną dla franczyzobiorców) właśnie wypuściła na rynek Żabka (szczegóły tutaj).

Programy lojalnościowe sieci handlowych cieszą się z założenia ogromną popularnością wśród klientów. Polomarket wydał już 1,2 mln kart lojalnościowych, Biedronka - 7 mln, a w Kauflandzie 4 miliony klientów zbiera punkty Payback. Również najstarsza sieć handlowa w Polsce - Społem -  ma 640 tys. uczestników programu lojalnościowego „Społem znaczy razem”.

Obecnie pod szyldem Spar działają 253 sklepy. Sieć uruchamia średnio 30 sklepów rocznie. Rozwój następuje we wszystkich trzech formatach, z którymi sieć jest obecna, tj. Spar Express (placówki do 200 mkw.), Spar (supermarkety proximity) oraz Eurospar (supermarkety powyżej 1000 mkw.). Polskim franczyzobiorcą holenderskiej sieć Spar jest rzeszowski Bać-Pol. Z wynikami Spara za 2018 r. można zapoznać się tutaj.

Ilona Mrozowska 3083 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }