Nagłe pożegnanie prezesa z Kauflandem

Niespodziewanie "z powodów osobistych" odszedł ze stanowiska prezes Kauflandu Patrick Kaudewitz.

Nie zaprezentowano jeszcze jego następcy, co może wskazywać na to, że odejście to nie było przygotowywane.

Moment jest nie najlepszy. Jak pisze Lebensmittel Zeitung, przed należącą do Grupy Schwarz wraz z Lidlem siecią dyskontowych hipermarketów stoją teraz ważne zadania, wymagające szybkich decyzji kierownictwa. W Australii Kaufland tworzy właśnie sieć dystrybucji i sprzedaży. W Niemczech liczne placówki czekają na modernizację. Ponadto trwają rozmowy na temat nabycia przez sieć co najmniej 120 hipermarketów Real od Metro AG (pisaliśmy o tym na handelextra.pl tutaj). Jeśli Kauflandowi uda się sfinalizować tę transakcję, stanie przed nim zadanie integracji nowych placówek.

Patrick Kaudewitz piastował stanowisko prezesa Kauflandu od 2015 r. Sieć była wówczas w dość trudnej sytuacji, a obroty i zyski spadały, zwłaszcza na niemieckim rynku. Kaudewitz podjął decyzję o modernizacji sieci, zainwestował w sklepy i w reklamę. W najbliższym czasie sytuacja Kauflandu w Niemczech powinna się ustabilizować.

55-letni Kaudewitz pracował przez 26 lat na różnych stanowiskach kierowniczych w Grupie Schwarz. Przed dołączeniem do Kauflandu był członkiem zarządu Lidl Stiftung & Co. KG.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.