Nowy bar sushi w Gnieźnie

W marcu ruszył w tym mieście pierwszy bar franczyzowej sieci Koku Sushi, specjalizujący się w kuchni japońskiej.

Bar mieści się na miejskiej starówce przy Rynku 20.
 
-  Pierwszego wieczoru wydaliśmy w Gnieźnie 120 rolek sushi. To bardzo cieszy i dobrze rokuje. Kucharze i kelnerzy przeszli wcześniej cykl bardzo intensywnych szkoleń i są gotowi na takie wyzwania i oblężenie. Czekamy na odzew i opinie mieszkańców miasta na temat naszego lokalu i dań – mówi Magdalena Matejczuk, menager sieci KOKU Sush.
 
Niektórzy mieszkańcy Gniezna mogli już wcześniej popróbować dań z nowo otwartego baru, ponieważ przez ostatnie trzy tygodnie lokal za darmo częstował potrawami robionymi na próbę, w ramach szkoleń kulinarnych, prowadzonych przed otwarciem obiektu.
 
- Z punktu widzenia naszej sieci, rynek mniejszych miejscowości, liczących poniżej 100 tys. mieszkańców, jest bardzo perspektywiczny. Często jesteśmy pierwszym tego rodzaju lokalem uruchamianym w mieście i widzimy, że jest społeczne zapotrzebowanie na sushi, a otwarcie restauracji bywa dużym lokalnym wydarzeniem. Działa też efekt nowości, zaciekawienia, fakt, że sushi jest modne i zdrowe, a ceny zestawów umiarkowane – mówi Urszula Olechno, współwłaścicielka marki Koku Sushi.
 

Koku Sushi jest franczyzową siecią sushi barów w Polsce. Gniezno to 18 miasto w którym otwiera swój lokal. W menu restauracji poza dużym wyborem sushi i sashimi, są też inne sztandarowe potrawy Koku Sushi, takie jak pierożki gyoza z kaczką, spring rollsy, sandwiche gua bao, sałatki oraz desery, z których największą popularnością cieszy się sernik z lodami mango. Sieć serwuje też japońskie alkohole: sake, wino i piwo. W lokalu można też organizować imprezy rodzinne i firmowe.

Joanna Hamdan 13699 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.