Majonez Kielecki lekki już bez trójek

Wytwórcza Spółdzielnia Pracy "Społem" z dniem 11 marca wycofała z produkcji tego produktu jaja z chowu klatkowego oraz wszelkie komponenty i składniki pochodzące z tej klasy jaj. Cały proces rezygnacji z trójek potrwa do 2025 r. Jak na razie tylko spółka Colian całkowicie wycofała się z trójek.

- Jest to kolejny krok w kierunku wprowadzenia nowych rozwiązań produkcyjnych, mających na celu zapewnienie dobrostanu zwierząt hodowlanych. Zgodnie z wcześniejszą deklaracją całkowite wycofanie z produkcji jaj z chowu klatkowego oraz wszelkich komponentów i składników pochodzących z tej klasy jaj zakończone zostanie do końca 2025 r. - podkreśla Wytwórcza Spółdzielnia Pracy "Społem".

Informacja o tym znalazła się na nowej etykiecie produktu.

Jak na razie tylko jeden producent zdecydował się już wycofać popularne trójki ze swojej oferty, nie oddalając tego terminu o kilka lat. Od 1 stycznia 2019 r. wszystkie produkty polskiego producenta słodyczy Colian są wolne od jaj pochodzenia klatkowego. Decyzję o ich wycofaniu firma podjęła we wrześniu 2018 r., kierując się właśnie troską o dobrostan zwierząt i chęcią propagowania świadomych wyborów konsumenckich.
 
Według badania IBRiS z lutego 2018 r. zrealizowanego na zlecenie Stowarzyszenia Otwarte Klatki, aż 82,4% Polaków uważa, że hodowla klatkowa kur nie zapewnia im odpowiednich warunków. 58,4% społeczeństwa jest z kolei zdania, że producenci żywności, restauracje i sieci handlowe powinny wycofać jajka z chowu klatkowego.
Joanna Hamdan 13699 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.