Runmageddon Kids na Saharze ze słodyczami Wawelu

Runmageddon i Wawel podęli się kolejnego wspólnego zadania - zaprosili dzieci z marokańskich szkół do biegu z przeszkodami i przygotowali słodką niespodziankę od marki Wawel.

Planując Runmageddon Sahara, organizator tej imprezy zaproponował marce Wawel wspólną organizację zabawy dla marokańskich dzieci. Przed wydarzeniem do lokalnych szkół trafiło zaproszenie do wzięcia udziału w Runmageddonie Kids. – Organizując akcję dla uczniów, chcemy podziękować społeczności lokalnej za wsparcie i gościnę. Bez ich pomocy organizacja Runmageddonu byłaby znacząco utrudniona. Zależy nam też na tym, żeby każda edycja Runmageddonu realizowała dobroczynną misję i była swoistym przekazem, że warto pomagać – zarówno dla uczestników, jak i kibiców – mówi prezes Runmageddonu Jaro Bieniecki.

Tomasz Żak, trener cyklu ekstremalnych biegów z przeszkodami i ambasador marki Wawel w ramach Runmageddonu, wyruszył autobusem do okolicznych szkół, by zabrać małych śmiałków na miejsce wydarzenia. Uczniowie udali się na pustynię Erg Chebbi, gdzie do przebiegnięcia mieli kilometrowy dystans z około 10 utrudnieniami. Z pomocą uczestników musieli pokonać zasieki, ścianki i doły, nim dotarli do mety. Po ukończeniu biegu zostali zaproszeni do obozowiska na poczęstunek od marki Wawel.

Ta akcja na rzecz lokalnej społeczności była już drugim krokiem we współpracy Runmageddonu z marką Wawel. Pierwsza tego typu inicjatywa miała miejsce podczas Runmageddonu Kaukaz, kiedy to Tomasz Żak, pokonując górskie trasy, zachęcał do wzięcia udziału w głosowaniu na fanpage’u marki Wawel. Celem akcji był wybór przez głosujących domów dziecka, do których trafią pakiety startowe na Runmageddon Kids oraz słodycze Wawelu. Charytatywne działania spotkały się z ciepłym przyjęciem dzieci oraz internautów, dzięki czemu zarówno pakiety, jak i słodycze trafiły do wszystkich domów dziecka biorących udział akcji.