Żabka szuka pracowników do centrów logistycznych

Chcąc podnieść efektywność łańcucha dostaw sieć Żabka rozwija swoje pięć centrów logistycznych. Obecnie poszukuje ponad 50 pracowników do magazynów w Szałszy k. Gliwic oraz w Będzieszynie pod Pruszczem Gdańskim.

Jak podkreśla operator, konsekwentny rozwój pionu logistycznego przekłada się na większą efektywność w realizacji dostaw do ponad 5,5 tys. sklepów zlokalizowanych w całej Polsce.

– Logistyka jest dla sieci handlowych jednym z najważniejszych obszarów działania, który pozwala im na jak najlepsze odpowiadanie na potrzeby klientów, w taki sposób, aby mogli znaleźć na sklepowych półkach to, czego potrzebują – tłumaczy Katarzyna Słabowska, dyrektor departamentu logistyki w firmie Żabka.

Dodaje, że dla operatora niezmiernie ważne jest także dbanie o dobrą współpracę z franczyzobiorcami. Dlatego też stawia na ciągły rozwój centrów logistycznych, poszukując kolejnych specjalistów, którzy wesprą firmę w codziennych wyzwaniach i dalszym ulepszaniu procesów związanych z przyjmowaniem i dystrybucją towaru.

W Centrum w Szałszy zatrudnienie znaleźć ma w najbliższym czasie 20 operatorów wózków widłowych, a w Będzieszynie 30 operatów wózków widłowych oraz specjalistów obsługujących procesy magazynowe. Poza operatorami w CL pracę znajdą magazynierzy, specjaliści ds. strategii magazynowej, kontrolerzy, specjaliści ds. realizacji wysyłki, dyspozytorzy, specjaliści ds. wsparcia logistyki oraz analityk.

Jak się dowiedzieliśmy, wszyscy pracownicy centrów logistycznych Żabki mogą liczyć na korzystne warunki zatrudnienia, w tym na umowę o pracę, atrakcyjny system wynagrodzeń, uwzględniający premie i dodatki transportowe. Ponadto sieć oferuje im możliwość dalszego rozwoju zawodowego, w tym profesjonalne szkolenia, a także szereg benefitów w postaci pakietu sportowego i medycznego czy ubezpieczenia grupowego.

Centrum logistyczne w Będzieszynie otwarto w 2015 r. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi ok. 27 tys. mkw., w tym ponad 24,9 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Centrum obsługuje dostawy do ponad 900 sklepów zlokalizowanych od Bydgoszczy przez Gdańsk po Koszalin, Elbląg i Olsztyn. Z kolei centrum logistyczne w Szałszy k. Gliwic uruchomione zostało na początku 2018 r. Jego całkowita powierzchnia wynosi ok. 25 tys. mkw., z czego ponad 23 tys. mkw. stanowią powierzchnie magazynowe, zaś resztę zajmują biura. Wraz z Centrum Logistycznym w Tychach docelowo ma zaopatrywać całą południową Polskę.

Poza Szałszą i Będzieszynem, Żabka ma też CL w Plewiskach, Nadarzynie i Tychach. We wszystkich pięciu obiektach zatrudnionych jest łącznie prawie 900 osób.

Osoby zainteresowane pracą w CL w Będzieszynie mogą przesłać swoje aplikacje na adres gdansk.kadry@zabka.pl lub gliwice.kadry@zabka.pl w przypadku centrum logistycznego w Gliwicach, podając w tytule wiadomości nazwę stanowiska. Zgłoszenia można dostarczyć bezpośrednio do działu kadr danego centrum logistycznego. Szczegółowe ogłoszenia o pracę znaleźć można na https://www.zabka.pl/pracuj-z-nami oraz pracuj.pl.

 

 

Katarzyna Pierzchała 5109 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.