Grupa Chorten z wielomilionową inwestycją

Firma rozpoczyna budowę nowej siedziby z centrum logistycznym pod Białymstokiem do obsługi sklepów.

- Położenie naszej siedziby i centrum magazynowego bezpośrednio przy trasie S8 wpłynie na lepszą logistykę, jeśli chodzi o dostawy dla sklepów partnerskich, którym dowozimy towar na terenie województwa podlaskiego. Zintegrowanie magazynu z centralą i jej działami zapewni jednocześnie kompleksową obsługę klientów w jednym miejscu -  zapowiada Krzysztof Pakuła, prezes zarządu Grupy Chorten.

Jego zdaniem nowoczesna hala da możliwość elastycznego dzielenia przestrzeni, w której wyseparowane będą pomieszczenia z podziałem na sposób przechowywania produktów spożywczych, w tym pomieszczenia na certyfikowane produkty ekologiczne.

- To wpłynie na możliwość rozszerzenia oferty dostępnej z magazynu centralnego Grupy Chorten. Jednocześnie stale się rozwijamy, zwiększamy zatrudnienie, a co za tym idzie – potrzebujemy więcej miejsca – dodaje prezes.

Budowa nowej siedziby i centrum logistycznego firmy ma się rozpocząć w połowie roku. Grupa Chorten zakupiła już pod nią teren, w Porosłach pod Białymstokiem. Inwestycja ma być gotowa na przełomie 2019 i 2020 roku.

Ponadto Chorten sukcesywnie otwiera nowe sklepy. W pierwszym kwartale tego roku do Grupy dołączyły dwa pierwsze punkty w województwie lubuskim - w miejscowościach Trzciel i Opalewo oraz jeden w dolnośląskim - w Zielonej Górze. Dzięki nowym otwarciom obecnie w Grupie Chorten działa już ponad 1500 sklepów partnerskich.

- Nie ma tygodnia, abyśmy nie podpisali kolejnej umowy partnerskiej. Z powodzeniem udaje nam się rozwijać grupę sklepów na bardziej odległych od centrali terenach, jak choćby województwo łódzkie, gdzie działa z nami ponad 120 podmiotów, czy kujawsko -pomorskie, gdzie w ciągu ponad roku dołączyło do nas blisko 60 placówek. Umacniamy się także na południu Polski - mówi Krzysztof Pakuła.

2019 rok jest dla firmy szczególny, ponieważ obchodzi ona 10-lecie działalności. W ramach jubileuszu Grupa Chorten planuje m.in. we wrześniu organizację III Ogólnospożywczych Targów w Białymstoku, największych takich w północno-wschodniej Polsce.

Od 2009 roku Grupę Chorten tworzą sami właściciele sklepów, którzy postanowili działać razem, by uzyskać efekt skali w rozmowach z producentami i dystrybutorami, by w praktyce zaoferować klientom dobre ceny i konkurować z zagranicznymi. Pierwszymi sklepami pod szyldem Chorten były placówki Choroszczy, a obecnie po 10 latach działalności ma ona zasięg już w 11 województwach. Na samym Podlasiu sklepów zrzeszonych w grupie partnerskiej jest już 366 sklepów. Wśród nowych placówek jest także m.in. duży Supermarket Wypusty w Augustowie działający pod logo Chortenu, który wcześniej funkcjonował jako Stokrotka.

Joanna Hamdan 13855 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.