Rossmann automatyzuje magazyn w Łodzi

Firma SSI Schaefer, globalny dostawca rozwiązań w zakresie systemów i produktów dla logistyki zautomatyzuje magazyn centralnego w polskiej filii w Łodzi.

Na zdjęciu: system Schaefer Miniload Cranes

Oprócz zainstalowania niestandardowego systemu transportu palet i pojemników, wdrożenia 84 ergonomicznych systemów stanowisk roboczych i oprogramowania logistycznego WAMAS, SSI Schaefer wyposaży magazyn w system Schaefer Miniload Cranes - układnice umożliwiające pełną automatyzację logistyki małych ładunków.

Polski centralny magazyn firmy Rossmann obsługuje dwa regionalne magazyny i ponad 1300 sklepów Rossmann w Polsce, obsługujących codziennie około 770 000 klientów. Oferuje do 21 000 produktów w zależności od wielkości sklepu i ma 27 marek własnych.  Uruchomienie drugiego magazynu w istniejącym budynku i zintegrowanie z obecnie działającym systemem pozwoli sieci zlikwidować "wąskie gardła" w łańcuchu dostaw w związku z ekspansją i rosnącym popytem. Projekt ma na celu zwiększenie stopnia automatyzacji w magazynie centralnym oraz zwiększenie wydajności.

W tym celu SSI Schaefer zainstaluje system transportu palet do przenoszenia ładunku z istniejącego magazynu wysokiego składowania na wyższy poziom. Tam towary zostaną przepakowane do pojemników magazynowych w 28 nowo zainstalowanych, ergonomicznych stacjach do przepakowywania i przetransportowane do nowego magazynu systemem transportu pojemników. W nim z kolei znajduje się ponad 100 000 miejsc składowania, a 10 układnic Schäfer Miniload Cranes (SMC) o wydajności 1 200 pojemników na godzinę zajmuje się magazynowaniem towarów. Regał zawiera 4 960 kanałów statycznych i 1 984 kanałów dynamicznych. System potrafi obsłużyć 250 000 zamówień dziennie.

Projekt będzie wdrożony w czasie pracy magazynu - uruchomienie nowego systemu zaplanowano na grudzień 2019 r.

Zdjęcie: SSI Schaefer

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.