Milion dolarów dla papieża za 40 dni postu!

Organizacja Millon Dollar Vegan zaoferowała przekazanie 1 mln dol. na wybraną przez papieża Franciszka organizację charytatywną pod warunkiem, że ten zgodzi się przez 40 dni wypróbować na własnej skórze (i żołądku) dietę wegańską.

Do dania szansy roślinnym posiłkom zachęca go m.in. 12-letnia Genesis Butler, która w wieku 6 lat postanowiła nie spożywać więcej produktów odzwierzęcych. Wtórują jej takie osobistości jak Paul McCartney, Woody Harrelson, Moby, czy Joaquin Phoenix.

- Oferujemy przekazanie miliona dolarów na cele charytatywne, jeśli papież Franciszek na czas Wielkiego Postu przejdzie na dietę wegańską – głosi hasło  kampanii promowane przez aktywistkę Genesis Butler, 12-latka, która dała się już poznać jako prawdziwa zwolenniczka roślinnej diety i ochrony praw zwierząt.

Jak w publikowanym na stronie przekazie podkreślają organizatorzy kampanii Million Dollar Vegan: - Zmiany klimatyczne, wymieranie niektórych gatunków zwierząt, uodpornianie się na antybiotyki, wylesiania, cierpienie zwierząt i kolejne choroby ludzi – wszystko to połączone jest z naszymi wyborami żywieniowymi i stanowi palące kwestie współczesnego świata, które wymagają podjęcia natychmiastowych działań.

Dlaczego akurat papież? Bo dał się już poznać jako orędownik troski o środowisko naturalne. Wiadomo, że papież wie o kompanii, nie ma jednak z jego strony jasnej deklaracji, że podejmie wyzwanie.