Maxima zacieśnia współpracę z dostawcami

W tym celu otwiera oddział w Polsce.

Decyzja o otwarciu oddziału w Polsce służy wzmocnieniu możliwości zakupowych firmy.

- Mając tutaj stały oddział, możemy utrzymywać bliższe relacje z bieżącymi dostawcami i producentami oraz nawiązywać nowe kontakty z potencjalnymi partnerami - tłumaczy Tomas Palevičius, prezes zarządu Maxima International Sourcing. - Celem spółki jest zapewnienie zakupów na najlepszych możliwych warunkach, nie tylko od partnerów lokalnych, ale także od międzynarodowych, którzy są obecni w Polsce. To z kolei pozwoli nam na oferowanie lepszych cen dla klientów na wszystkich naszych rynkach - dodaje prezes Maxima International Sourcing.

Maxima Grupė utworzyła spółkę Maxima International Sourcing Poland, która będzie świadczyć usługi agencyjne na rzecz należących do grupy sieci handlowych w krajach bałtyckich, Polsce i Bułgarii. Będzie ona zarządzana przez członka zarządu Maxima International Sourcing, Gintarasa Jasinskas, odpowiedzialnego, za projekty komercyjne w Polsce i Bułgarii. Biuro powstanie w Warszawie i początkowo będzie miało pięciu pracowników.

Maxima Grupė jest właścicielem sieci handlowej Maxima w krajach bałtyckich, sieci Stokrotka w Polsce skupiającej 577 sklepów, sieci T-Market w Bułgarii oraz działającego w krajach bałtyckich sklepu internetowego Barbora. W 2018 roku spółka zrealizowała emisję 5-letnich obligacji o wartości 300 mln euro.  Maxima Grupė jest częścią Vilniaus Prekyba, jednej z największych grup handlu detalicznego w krajach bałtyckich i Europie Środkowo-Wschodniej.

Joanna Hamdan 13699 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.