McDonald’s uruchamia kolejny McDelivery

Od 7 marca również na terenie Łodzi można zamawiać jedzenie z oferty McDonald’s wraz z dowozem. Usługa McDelivery obejmuje 8 restauracji w mieście. Zamówienia są realizowane za pośrednictwem aplikacji Uber Eats.

Już ponad 80 restauracji McDonald’s w Polsce uruchomiło usługę McDelivery. Dzięki aplikacji Uber Eats mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Gdańska, Poznania, Wrocławia i Sopotu mogą zamawiać swoje ulubione produkty wraz z dostawą do domu. Teraz do tego grona dołączyło również kolejne polskie miasto - Łódź.

7 marca 2019 r. Uber Eats rozpoczął dostawę zamówień z łódzkich restauracji McDonald’s w Manufakturze, Galerii Łódzkiej, CH Tulipan, na ul. Retkińskiej, ul. Piotrkowskiej, Innowrocławskiej, Mickiewicza i w CH Sukcesja.

Tak jak w pozostałych miastach dostawy w Łodzi będą realizowane w godzinach 11-23. Użytkownicy aplikacji mobilnej Uber Eats mogą korzystać z niemal całej oferty klasycznej i McCafé dostępnej w tych samych cenach, co w lokalach sieci, powiększonych jedynie o cenę usługi dowozu.

Z okazji dwóch lat działalności w Polsce Uber Eats opublikował dane o preferencjach żywieniowych Polaków w 2018 r. Okazuje się, że np. podczas mundialu w Rosji użytkownicy aplikacji najczęściej zamawiali pozycje z menu McDonald’s.

- Jest nam niezmiernie miło, że usługa McDelivery cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród Polaków. Mamy nadzieję, że docenią ją również mieszkańcy Łodzi – mówi Anna Borys-Karwacka, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald’s Polska.

McDonald's Polska rozpoczął działalność w 1992 r., otwierając pierwszą restaurację w Warszawie. Obecnie działają w Polsce 422 restauracje sieci, które zatrudniają blisko 25 tys. osób. 359 z nich to obiekty prowadzone przez 66 licencjobiorców, niezależnych przedsiębiorców działających na podstawie umowy franczyzy z McDonald’s.

Katarzyna Pierzchała 5103 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.