Nowa dyrektor sprzedaży Coca-Coli w Polsce

Funkcję dyrektora sprzedaży z dniem 1 kwietnia objęła Izabela Wanatowska (po raz pierwszy kobieta), dotychczasowy dyrektor ds. rozwoju strategii handlowych.

Zastąpi na tym stanowisku Laszlo Bekefi, który objął stanowisko dyrektora generalnego w Coca-Cola HBC Węgry.

Izabela Wanatowska jest pierwszą kobietą w historii firmy Coca-Cola HBC w Polska, która objęła stanowisko dyrektora sprzedaży.

Izabela Wanatowska dołączyła do zespołu Coca-Cola Hellenic w 2004 r., obejmując stanowisko dyrektora ds. rozwoju współpracy z klientami. Następnie pełniła rolę dyrektora ds. rozwoju kategorii w Austrii, a potem w całej Grupie Coca-Cola Hellenic.

W 2012 r. wróciła do Polski i od tego czasu pełniła szereg funkcji w polskim dziale handlowym, w tym funkcję dyrektora kanału handlu nowoczesnego i dyskontów. W 2016 r. dołączyła do zespołu zarządzającego i stworzyła dział ds. rozwoju strategii handlowych, który istotnie przyczynił się do sukcesu biznesowego firmy w ostatnich trzech latach.

Joanna Hamdan 13693 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.