Zarekwirowano susz tytoniowy o wartości ponad 3 mln zł

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili grupę przestępczą zajmującą się produkcją i sprzedażą suszu tytoniowego. Wartość suszu szacowana jest na 3,2 mln zł.

Funkcjonariusze z W-MOSG w trakcie prowadzonych działań ustalili, że na terenie województwa łódzkiego działa nielegalna krajalnia suszu tytoniowego. 28 lutego jednocześnie na terenie kilku posesji w powiecie sieradzkim i poddębickim funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze. Na gorącym uczynku, na jednej z posesji zatrzymano 3 mężczyzn, którzy zajmowali się przetwarzaniem suszu tytoniowego, który następnie miał posłużyć do produkcji papierosów.

W pomieszczeniach gospodarczych, gdzie odbywał się nielegalny proceder, ujawniono łącznie 6 500 kg suszu tytoniowego o szacunkowej wartości ponad 3,2 mln zł. Zabezpieczono również maszyny służące do przetwarzania tytoniu.

Zatrzymani trzej mężczyźni w wieku 25,36 i 37 lat usłyszeli zarzuty posiadania i nabywania nielegalnych wyrobów akcyzowych oraz nielegalnej produkcji. Grozi im do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Wobec zatrzymanych na wniosek Prokuratury Rejonowej  w Poddębicach Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dalsze czynności w sprawie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu prowadzą funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.