Lidl postawił na naturę w kosmetykach

Sieć wprowadziła do stałej oferty linię kosmetyków Cien Food For Skin. Obecnie w ofercie jest kilkanaście produktów do pielęgnacji ciała oraz twarzy, ale trwają prace nad rozszerzeniem tych linii.

Wegańskie kosmetyki Cien Food For Skin pojawiły się testowo w sklepach sieci Lidl pod koniec ubiegłego roku. Spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem, więc operator zdecydował o rozszerzeniu serii i wprowadzeniu jej na stałe do sprzedaży.

Teraz z linią Cien Food For Skin można zadbać o naturalną pielęgnację całego ciała oraz twarzy. W ofercie dostępne są kosmetyki do kompleksowej pielęgnacji różnych rodzajów skóry: kremy nawilżające do twarzy, kremy odżywiające, żele-peelingi myjące, płyny micelarne oraz mleczka do demakijażu. Linię rozszerzono o balsamy do ciała, serum ujędrniające do ciała, kremowe żele, żele-peelingi do ciała oraz trzy rodzaje kremów do rąk.

Produkty zapakowane są w estetyczne opakowania w soczystych kolorach. Dodatkowo kremy do twarzy zyskały opakowania posiadające ekologiczny certyfikat FSC.

Wszystkie produkty z serii Cien Food For Skin zostały opracowane i wyprodukowane specjalnie dla Lidl Polska przez Torf Corporation. Cena kosmetyków mieści się w przedziale od 4 zł do 15 zł.

- Cien Food For Skin to połączenie kuchennych inspiracji oraz składników bogatych w witaminy, minerały i antyoksydanty, ponieważ skóra zasługuje na przyjemną i naturalną pielęgnację – mówi Anna Gajewicz, dyrektor marketingu, członek zarządu Torf Corporation.

Podkreśla, że wszystkie produkty Cien Food For Skin zawierają minimum 90% składników pochodzenia naturalnego. Zawartość ta różni się w zależności od kosmetyku, np. w kremie do rąk z zieloną herbatą jest ich aż 95%.

- Cieszymy się, że dzięki współpracy z Lidlem, klientki będą miały szeroki dostęp do kosmetyków opartych na składnikach pochodzenia naturalnego – podkreśla Anna Gajewicz.

Ambasadorką linii Cien Food For Skin została Karolina Pisarek, finalistka Top Model oraz według People Magazine jedna ze 100 najpiękniejszych twarzy świata. - Cała linia kosmetyków Food For Skin jest vegan friendly. W takich produktach nie znajdziemy żadnych składników pochodzenia odzwierzęcego, a co ważniejsze – nie są one testowane na zwierzętach, więc z czystym sumieniem możemy po nie sięgać bez ograniczeń – mówi Karolina Pisarek.

Kosmetyki Cien Food For Skin dostępne są już we wszystkich sklepach Lidl w Polsce. Należy ich szukać na półce wśród innych kosmetyków markowych dostępnych w sieci. Nie jest jednak wykluczone, że w najbliższym czasie zostaną one dodatkowo wyeksponowane.

Katarzyna Pierzchała 5103 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.