Visa dla przedsiębiorczych kobiet

Marka startuje z konkursem Visa Everywhere Initiative: Women’s Global Edition.

W ramach dążenia do zwiększania roli kobiet na świecie, Visa będzie świętować Międzynarodowy Dzień Kobiet organizując pierwszą edycję konkursu Visa Everywhere Initiative: Women’s Global Edition.

W jego ramach szansę wygrania 100 tys. dolarów otrzymają wszystkie kobiety, których firma lub projekt biznesowy odpowiada na ważną społeczną potrzebę (social impact) lub wyzwanie dla branży FinTech. Finał odbędzie się w dniu rozpoczęcia Mistrzostw Świata Kobiet FIFA (FIFA Women’s World Cup France 2019).

Visa Everywhere Initiative (VEI) jest programem, dzięki któremu od 2015 roku powstają wizjonerskie rozwiązania biznesowe, które w przyszłości pomogą sprostać wyzwaniom w obszarze handlu i płatności. Program w wersjach regionalnych został przeprowadzony w 75 krajach, przyznając ponad 70 wiodącym startupom nagrody pieniężne, wsparcie eksperckie oraz umożliwiając dostęp do klientów i partnerów Visa.

Dotychczas w jego ramach odbywały się wydarzenia o charakterze regionalnym, jednak tym razem po raz pierwszy będzie miał on globalny zasięg. Inicjatywa proponująca współzawodnictwo w kategoriach FinTech i Social Impact stwarza szansę zaistnienia milionom liderek biznesu, które były dotychczas niedostrzegane, a jednocześnie realizuje dążenie Visa do wspierania mikro i małych przedsiębiorstw.

Kwalifikujące się uczestniczki podzielone zostaną na 6 regionów: Ameryka Północna, Ameryka Łacińska, Azja i Pacyfik, Europa (z wyłączeniem Francji), Francja, Afryka/Środkowy Wschód. Każdy region wyśle zwyciężczyni każdej kategorii na finały w Paryżu.

Rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń rozpoczęło się 6 marca i potrwa do 14 kwietnia. Wyłonienie regionalnych finalistów zaplanowane jest na maj.Finał konkursu odbędzie się w Paryżu 7 lipca.

Szczegóły na www.visa.com/everywhereinitiativeglobal.

Joanna Hamdan 13666 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.