Modern-Expo ambasadorem województwa lubelskiego

Spółka Modern-Expo została wybrana Ambasadorem Województwa Lubelskiego. Tytuł ten jest przyznawany wybitnym osobom, instytucjom oraz firmom, które wniosły istotny wkład w promowanie Lubelszczyzny w kraju i poza jego granicami.

Na zdjęciu: Bogdan Łukasik, przewodniczący rady nadzorczej i dyrektor generalny Modern-Eхро

Modern-Expo to międzynarodowy producent i dostawca kompleksowego wyposażenia dla branży retail, który o tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego w kategorii „firma” walczył z sześcioma innymi przedsiębiorstwami z regionu. Spółka została doceniona przez kapitułę konkursu za jej sukcesy na rynku polskim i zagranicznym.

- 26-procentowy wzrost sprzedaży, jaki odnotowaliśmy w 2018 roku, pierwsze miejscem w województwie lubelskim w rankingu „Diament Forbesa” oraz wyróżnienia branżowe, m.in. „Innowacje Handlu” za inteligentną półkę sklepową, potwierdzają znaczenie naszej firmy dla regionu – mówi Bogdan Łukasik, przewodniczący rady nadzorczej i dyrektor generalny Modern-Eхро.

Jego zdaniem międzynarodowy zasięg działalności firmy i rozpoznawalność wśród liczących się przedstawicieli sektora handlowego wpływa na pozytywny odbiór Lubelszczyzny w Polsce oraz poza jej granicami, jako obszaru przyjaznego dla biznesu, sprzyjającego rozwojowi.

- Dzięki wieloletniej działalności i licznym inwestycjom w mieście wrośliśmy w biznesowy krajobraz Lublina – zauważa Łukasik. Ma na myśli m.in. otwarte w 2018 r. nowe centrum logistyczno-produkcyjne, ulokowane w strefie ekonomicznej na Felinie, które daje zatrudnienie niemal 100 pracownikom różnych specjalizacji. Finalizowana właśnie jest budowa centrum badawczo-rozwojowego, która przyniesie kolejne miejsca pracy dla specjalistów.

- Wspieramy też rozwój lokalnej przedsiębiorczości, współpracując z platformą Idealist Parku Naukowo-Technicznego Energii – dodaje Bogdan Łukasik.

Modern-Expo jest w swojej branży liderem w Europie Środkowo-Wschodniej, a w ciągu ostatnich kilku lat otworzyła oddziały w Londynie, Berlinie, Paryżu, Amsterdamie oraz Dubaju i zatrudnia prawie 3 500 osób. Spółka dostarcza kompleksowe rozwiązania do największych światowych firm, m. in. Groupe Auchan, Carrefour, Tesco, Żabka Polska, McDonald’s, Grupa Metro, X5 Retail Group, Magnit, Grupa Schwarz, CCC, Coca Cola, Rewe Group, Spar czy Inditex Group.

Prestiżowe wyróżnienia Ambasador Województwa Lubelskiego zostały przyznane przez Kapitułę Honorową złożoną z członków zarządu województwa, przewodniczącego sejmiku oraz przedstawicieli lokalnych mediów już po raz 20. W tegorocznej edycji łącznie napłynęło 30 zgłoszeń dla wszystkich 3 kategorii: osoba, instytucja oraz firma. W kategorii "osoba" uhonorowano artystkę Anię Dąbrowską, która jest uznawana za jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek. W kategorii „instytucja” zwyciężyli członkowie młodzieżowej drużyny robotyki Spice Gears 5883, złożonej z 35 uczniów kraśnickich szkół średnich. Największe sukcesy do tej pory odnieśli reprezentując Polskę podczas olimpiad robotycznych First Global w Waszyngtonie (2017) i Mexico City (2018).

Katarzyna Pierzchała 5106 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.