Jaguary zawitały do Galerii Krakowskiej

W dniach 7-23 marca w centrum handlowym zaparkuje 20 modeli tej kultowej marki samochodów.

Marka Jaguar to prawdziwa legenda motoryzacji, znana nie tylko z uczestnictwa w wyścigach Formuły 1.
 
W dniach 7-23 marca w Galerii Krakowskiej będzie można podziwiać 20 modeli tych kultowych samochodów.
 
Na pasażach zaparkują między innymi takie auta jak produkowany w latach 30., 40. i 50. Jaguar SS 100, a także poszukiwany i ceniony SS 2,5l, który przetrwał do dziś w liczbie ok. 20 sztuk.
 
Wśród eksponatów będzie można zobaczyć Jaguary z serii XK, będącej synonimem wyścigowego sukcesu w latach 40. i 50. Nie zabraknie też kultowej limuzyny – modelu Jaguar Mark IV oraz jego późniejszych następców: Mark V i Mark VII. Entuzjaści motoryzacji będą mogli zobaczyć także ikonę lat 60. – sportowego Jaguara E-Type. Oprócz luksusowego grand tourera – Jaguara XJS, zaprezentowany zostanie również najszybszy Jaguar w historii marki, dwuosobowy roadster powstały w limitowanej serii 250 sztuk w 5 kolorach – F-Type Project 7, który został wyprzedany jeszcze przed startem produkcji w 2015 roku. Piękno brytyjskiego stylu na wystawie dopełni Jaguar XK8, będący najszybciej sprzedawanym samochodem marki w historii.
 
Wystawa obrazująca ewolucję popularnych modeli Jaguara obejmuje także opisy prezentowanych samochodów – ich historię, specyfikację oraz intrygujące fakty i ciekawostki.
 
Wystawę prezentującą historię motoryzacyjnej legendy: marki Jaguar można oglądać na pasażach (na poziomie -1 i 0) w dniach 7-23 marca w godzinach otwarcia Galerii Krakowskiej.
 
Joanna Hamdan 13699 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.