Pizza, kebab i burgery

Takie są jedzeniowe wybory studentów.

Wiele osób czasy studenckie wspomina z pewną nostalgią. Poza licznymi spotkaniami towarzyskimi, jednym z najczęściej przywoływanych wspomnień z tego okresu jest ograniczony dostęp do satysfakcjonujących, obfitych posiłków. Jeszcze kilka lat temu mieszkańcy akademików, którzy wyczerpali przywiezione z domu zapasy, musieli zadowolić się gotowanymi parówkami, daniami typu instant bądź nieśmiertelnym makaronem z serem i keczupem. Dzisiaj możliwości zaspokojenia głodu jest zdecydowanie więcej.

Dzięki powstałym platformom do zamawiania jedzenia online, każdy może z dużą łatwością wybrać dania proponowane przez setki restauracji, oferujące kuchnie z wielu zakątków świata. Nic więc dziwnego, że studenci, którzy wyczerpali zapasy przywiezione w tzw. słoikach, decydują się na zamawianie jedzenia online. Według badań przeprowadzonych przez PizzaPortal.pl na reprezentatywnej grupie internautów, 56% osób zamawiających jedzenie w wieku do 24 lat zadeklarowało, że wykorzystało do tego Internet w ostatnim czasie. Oznacza to, że stanowią oni najbardziej zdigitalizowaną grupę klientów.
 
Co po słoikach?
Potrawy przygotowane w rodzinnym domu nie mają konkurencji. Zapasy jednak bardzo szybko się kończą. Według badań PizzaPortal.pl w poniedziałki składane jest 16% zamówień online. Kolejny wzrost notuje się pod koniec tygodnia - w czwartki, piątki i niedziele do nawet 17% zamówień.
 
Pizza, a może kebab?
Studenckie menu musi spełniać kilka kluczowych elementów – być tanie, syte, smaczne i łatwo dostępne. Nic więc dziwnego, że najpopularniejszym daniem, na które decydują się studenci jest pizza. Badania dowodzą, że aż 61% ich zamówień dotyczy właśnie najpopularniejszego przysmaku świata. Drugie miejsce zajmuje kebab (19%), a na trzecim uplasowały się burgery (9%). Poza podium znalazły się m.in. dania kuchni chińskiej oraz japońskiej. Zdecydowanie najwięcej zamówień przypada na godziny wczesnowieczorne. Jest to bowiem okres poprzedzający najważniejsze zajęcia w kalendarzu studenta, jakimi są spotkania ze znajomymi. Między 18 a 20 składanych jest ponad 30% zamówień!
 
Student potrafi
Wydatki studentów muszą zostać rozsądnie rozplanowane. Podręczniki, wspomniana socjalizacja oraz odpowiednie zaplecze gastronomiczne wymagają umiejętnego gospodarowania budżetem. Badania PizzaPortal.pl pokazują, że średnia wartość zamawianego przez studentów jedzenia jest niższa od średniej o 10% co wynika głównie z preferowanego przez nich menu, a także dużej ilości restauracji oferujących konkurencyjne ceny, które są atrakcyjne dla studentów.

PizzaPortal.pl jest jednym z największych w Polsce serwisów umożliwiających zamawianie jedzenia online. Działa na rynku od 2010 roku i skupia oferty blisko 4000 restauracji z ponad 300 miast w całym kraju.