Auchan i Metro ruszają z aliansem Horizon

Auchan Retail, Casino Group, Metro i DIA oficjalnie uruchomiły nową platformę zakupową, Horizon International Services po zatwierdzeniu przez odpowiednie organy ochrony konkurencji.

Plan sojuszu został po raz pierwszy ogłoszony w czerwcu ubiegłego roku i został opisany jako porozumienie, które "wychodzi poza czysto transakcyjne negocjacje" w kierunku wspólnego działania w negocjacjach.

Umowa obejmuje 47 krajów w Europie, Azji i Ameryce Południowej.

Horizon International Services to nowa wizję relacji z dostawcami, która na przykład może polegać na wprowadzaniu usług dla głównych międzynarodowych dostawców, wykorzystując ich uzupełniające się lokalizacje geograficzne czy zapewnienie wsparcia MŚP w ich międzynarodowym rozwoju stwierdziły grupy we wspólnym oświadczeniu.

Czterej partnerzy chcą również korzystać z synergii przy innych działaniach, takich jak sprzedaż detaliczna w wielu formatach, usługi hurtowe, dostawy itd.

Grupy stwierdziły, że "porozumienie umożliwi czterem firmom połączenie zasobów w celu zapewnienia zrównoważonych i innowacyjnych relacji opartych na katalogu wspólnych, skalowalnych usług".

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.